Teoretické plány ale často vynuluje realita a nejinak tomu bylo i v Maloměřicích v průběhu prezentace mužstva TJ Sokol II Prostějov. V první části hry si Prostějované nechali uštědřit od domácího celku šestibrankové manko a po změně stran už nedokázali víc, než udržovat s Maloměřickými krok, udržovat vyrovnaný duel a uhrát těsné vítězství 15:16, byť pouze dílčí.

„Chtěli jsme zopakovat předchozí myslím že podstatně zlepšené výkony v soutěži a tak jsme jeli do Maloměřic optimisticky naladěni," popsal prostějovský trenér Josef Zedníček předzápasovou náladu v kolektivu.

„Bohužel, náš jen průměrný a nevýrazný výkon tam na vítězství nestačil. Bylo to nepříjemnější o to, že domácí házenkáři nepředváděli nic zvláštního a byli tedy k zdolání. Vše jsme si prohospodařili v průběhu prvního poločasu, střeleckých šancí jsme si vytvořili dost, ale v góly jsme je neproměňovali. Nechali jsme si Maloměřické gólově utéct a když dáte v prvních třiceti minutách hry pouze deset gólů, nemůžete být ve vedení. Často jsme ve hře i chybovali, v první části hry jsem napočítal jedenáct našich technických chyb, což je hodně.

Ve druhém poločase jsme hru poněkud zlepšili, i když v této části hry přibylo v našich záznamech dalších osm technických chyb. Domácí se dopouštěli podobného počtu, ale my jsme toho nevyužívali. Z toho plyne, že celkově mělo toto utkání kvalitu jen průměrnou. Manko jsme potom v jedné chvíli snížili na jen tříbrankový rozdíl 28:25. ale kýžený úspěšný závěr s potřebným dotažením alespoň na konečný nerozhodný výsledek jsme nezrealizovali. Namísto závěrečného úspěšného finiše jsme v poslední minutě hry ještě inkasovali dva zbytečné góly. Solidní výkon podal v naší brance Hrubý, hodně platní byli, i střelecky, Kozlovský s Kosinou, také Gazdík a Jurečka, ale to bylo vše, zbývající naši hráči se neprosazovali, odváděli sotva průměr.

V sobotu 18. května odehrajeme v domácím prostředí poslední utkání druholigového ročníku 2012 – 2013 s týmem Havlíčkova brodu. Začíná se v 15 hodin a my budeme chtít ukončit soutěž s předváděním dobré házené a s dosažením úspěšného výsledku. V žádném případě výrazně nejslabší tým naší skupiny druhé ligy nepodceníme," zdůrazňuje a zve příznivce prostějovské házené do hlediště haly Reálného gymnázia a Základní školy města Prostějova ve Studentské ulici trenér TJ Sokol II Prostějov, Josef Zedníček.

Autor: VLASTIMIL KADLEC

Maloměřice - TJ Sokol II Prostějov 31:26 (16:10)

Rozhodčí: Steiner a Valášek. Vyloučení: 3 – 4. ŽK: 3 – 3. Sedmičky: 4/4 – 6/5. Diváků: 80.
Sestava a branky TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Kosina 9, Kozlovský 7, Valach 1, Gazdík 3, Michal Jurík, Chytil 2 Jura, Raška, Ordelt, Jurečka 4, Burget, Bečička. Trenér: Josef Zedníček.