V jakém složení bude prostějovský tým vstupovat do závodu?

Závodu se zúčastníme v kompletní sestavě, pojede tedy Salaj, Filip, Mráček, Cetkovský a nově i Viktor Vrážel. U Viktora se bude jednat o premiéru v prostějovském dresu, jde o o mladého závodníka, který je prvním rokem v kategorii mužů. Je tedy stejně starý jako většina našich kluků.

Odkud do Prostějova přestoupil?

Viktor je odchovancem Favoritu Brno, ale juniorský věk strávil v KC Kooperativě Jablonec, kde bohužel výrazně ztratil na výkonnosti, ale věříme, že v Prostějově naplní očekávání let minulých, kdy se o něm mluvilo jako o velkém talentu české cyklistiky (Vrážel například zvítězil ve vysoce prestižním Závodu míru nejmladších v Jevíčku už jako kadet prvním rokem, pozn. aut.)

Hlavnímu závodu o přilbu Moravy bude předcházet MČR ve scratchi, jaké budou ambice pro tento závod?

Tak na rozdíl od závodu o Přilbu Moravy tady budou startovat pouze čeští cyklisté, což je pro SKC nevýhodou. Dukla Praha si bude chtít vítězství ohlídat a závod se bude snažit od počátku rozhodnout. V případě, že se bude rozhodovat v samotném finiši, tak budou naše šance samozřejmě větší.

Takže větší šance na dobré umístění máte v hlavním závodě, což je bodovací závod na 125 kol?

Určitě, startovat budou nejen Češi, ale i Rakušané a Poláci a Dukla tak bude muset hlídat především je a nezaměřovat se pouze na nás. Věřím, že pokud se vše sejde, tak bychom mohli získat umístění na pódiu, což by bylo skvělé.

Co taktika, bude lídr týmu určen před závodem?

Závod samozřejmě pojmeme týmově. Uvidíme, kdo na tom bude nejlíp v průběhu závodu, a tomu se pak následně podřídí taktika. Věřím, že kluci si jako vždy pomohou a udělají vše pro co nejlepší umístění nejlepšího z nich.

ONDŘEJ ŠRÁMEK