Akce formátu six day se podřizují zcela bezpodmínečně výběru a následné pozvánce od pořadatelů. Do 111. ročníku této prestižní akce dostali pozvánku pro závod kategorie U23 Petr Vávra a Ondřej Pokorný. V nejprestižnější kategorie elite se představili Wojciech Pszczolarski a svoji premiéru mezi profesionály si odbyl Matyáš Koblížek.

V kategorii U23 se prostějovská dvojice umístila na solidním sedmém místě, když se z vítězství radovala domácí německá dvojice Paul-Jonas Adamczak a Nicolas Zippan. „Pro Ondru (Pokorného) to byl první start v podobném závodě, což bylo trochu znát. Petr (Vávra) je o dost zkušenější, a tak byl tahounem této mladé dvojice. Sedmé místo reálně odráželo předvedený výkon, ale zároveň se dá považovat za dobrý výsledek,“ zhodnotil vystoupení třiadvacítkářů sportovní ředitel Michal Mráček

Mezi profesionály, jejichž závodní program se každý den protahoval až do nočních hodin, bojovali Matyáš Koblížek ve dvojici Adamem Křenkem (Fa. Brno) a Wojciech Pszczolarski, který vytvořil dvojici s kolegou z polské reprezentace Adrianem Banaszekem. V celkové klasifikaci byl se svým parťákem o něco úspěšnější Pszczolarski, který obsadil páté místo.

Matyáš Koblížek s Adamem Křenkem, pro kterého se také jednalo o premiéru mezi profesionály, obsadili místo sedmé. Z vítězství se radovala nizozemská dvojice jedoucí v duhových dresech úřadujících mistrů světa Yoeri Havik s Jan Willem Van Schipem, následovaná domácími hvězdami Rogerem Kluge – Theo Reinhardtem, kteří na sobě měli pro změnu dresy úřadujících evropských šampionů.

„Samozřejmě mě moc těší, že naši závodníci mohou být součástí takto významné akce. Závody profesionálů mají mnohá specifika, ale naši kluci ukázali, že madison umí. Také se nám podařilo zajistit několik vstupenek a vyslali jsme do Berlína jeden minibus s našimi mládežníky aby si z hlediště mohli užít tento svátek dráhové cyklistiky,“ uzavírá své ohlédnutí Michal Mráček.

Text: TUFO PARDUS Prostějov