TEXT: TUFO PARDUS Prostějov

Protože silniční ČP mládeže Brilon Cup má své první závody naplánovány až na polovinu dubna, využili trenéři mládeže možnosti startu na poháru Slovenském, který se uskutečnil v okolí Trnavy. Na startu se sešli nejen závodníci ze Slovenska a Čech, ale také dalších okolních zemí.

Sobotní kritérium v Trnavě se z prostějovských závodníků nejlépe vydařilo kadetu Antonínu Žufánkovi, který při rovnosti bodů se třetím závodníkem v pořadí musel přijmout nevděčnou čtvrtou pozici. Jen o jednu příčku níže skončil mezi mladšími žáky Jakub Dedek. Mezi juniory uzavíral první desítku Nikola Jaroš.

Nedělní silniční závod se konal nedaleko Trnavy v Jaslovských Bohunicích. Prostějovský prapor držel opět nejvýše Antonín Žufánek, který si tentokrát pódium nenechal vzít a vybojoval skvělé druhé místo. V těsném spurtu kadetů se musel sklonit pouze před vítězným Jakubem Tesaříkem z Merida Mapei Kaňkovský. Také v mladším žácích se Jakubu Dedkovi podařilo o jednu příčku vylepšit svůj sobotní výsledek, což představovalo čtvrté místo.

Junioři startovali společně s kategorií mužů a svůj slibný výkonnostní potenciál zde předvedl Tomáš Vrána a vybojoval šesté místo. Jen o jednu pozici unikla první desítka starší žačce Apoleně Pechové. Na start se postavil v kategorii mužů také Martin Chren, který projel cílovou páskou na jedenáctém místě.

„Slovenské závody nám vzhledem k dlouhé pauze v českém kalendáři přišli vhod. Velmi dobře závodili Tonda Žufánek a Jakub Dedek. Nicméně solidně si počínali i další naši svěřenci. Nyní se již soustředíme na zahajovací závod Českého poháru mládeže, který odstartuje tuto sobotu v Náměšti nad Oslavou.“