Hned úvodní start na tuzemských závodech proměnili závodníci modrožlutých barev ve dvě pódiová umístění. Z řad mládeže vybojoval v silné konkurenci skvělé druhé místo junior Jakub Hník, který pro letošní rok figuruje na soupisce silniční reprezentace. Radost pak ještě znásobil úspěch elitního závodníka Karla Tyrpekla, když zvítězil v kategorii do 23 let a celkově obsadil v nabité konkurenci zahraničních závodníků devátou příčku.

Nedělní den už byl ve znamení věhlasné české klasiky. Pořadatelé letos navíc přišli s novinkou, když uspořádali vedle hlavního závodu také kritérium pro mládež. Právě v něm měl TUFO-PARDUS Prostějov pódiové žně. Mladí prostějovští závodníci zcela ovládli kategorii starších žáků, když zvítězil Stanislav Pátík, kterého doplnil na třetím místě Vojtěch Koblížek. Starší žačka Patricie Müllerová a kadet Matyáš Koblížek pak za svými kolegy nezaostali a ve svých kategoriích taktéž zvítězili.

Elitní tým nastupoval do závodu s nabitou startovní listinou s cílem uspět v mezi muži do 23 let, potažmo získat dres průběžně vedoucího závodníka této kategorie. To se závodníkům jen těsně nepodařilo, když Tomáš Bárta skončil v této kategorii druhý a zároveň byl na dvanáctém místě v celkové klasifikaci naším nejvýše hodnoceným závodníkem. V hlavním skupině pak dojeli na 31. místě Karel Tyrpekl a na 33. místě junior Jakub Hník, který potvrdil svou formu i mezi elitou.

„Závod byl divácky velmi zajímavý a v závěru plný zvratů. Při dělení pelotonu asi čtyřicet kilometrů před cílem zůstali z našich závodníků v jeho hlavní části jen lídři Bárta s Tyrpeklem a junior Hník. Samozřejmě jsme tam chtěli mít větší zastoupení, přesto jsme měli nakonec závodníka na pódiu a druhé místo se určitě počítá,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček.

Dalším závodem ŠKODA CUPu, na jehož start se závodníci TUFO-PARDUS Prostějov postaví, bude už 21. dubna svým profilem extrémní Kyjovské Slovácko.