„Tým se rozrostl díky tomu, že se rozrostl i rozpočet. Byl to náš sen, postoupit mezi kontinentální týmy. Naši sponzoři byli tím rozhodujícím prvkem. Oni nám řekli, půjdeme do toho. S počtem závodníků se zvýšila i velikost realizačního týmu, potřebujeme kustody, maséry a dalšího technika," popisoval změny spojené s postupem mezi kontinentální týmy předseda klubu Petr Šrámek a nezapomněl vyjmenovat další pozitiva, která tento posun přináší: „Dokonce se nám i nabízí jezdci. Oslovil nás dokonce pan Svorada se synem nebo rakouský reprezentant Imrek. Podporuje nás výrazně kraj, město na to bohužel moc nereaguje, ale troufám si říct, že dneska patříme mezi tři sporty, které Prostějov výrazně reprezentují v celé Evropě. Například se pod hlavičkou SKC Prostějov ukážeme na prestižním Závodu míru. Rádi bychom uspěli i na mistrovství Evropy."

Opory zůstávají

Základ týmu pro tento rok zůstává stejný jako v loni. Opory jako Jakub Filip či Viktor Vrážel zůstávají a navíc přibyli cyklisté jako bratři Pavel a Jan Stöhlrovi, kteří se do Česka vrací z italského angažmá. Přišel i rakouský závodník Christopher Imrek, syn československé legendy Jan Svorada mladší a prostějovský odchovanec Ondřej Ponikelský. Velkou posilu získal i realizační tým, ve kterém se objevil Jan Svorada starší, ten sjednává zahraniční starty.

ČTĚTE TAKÉ: Novými posilami prostějovské cyklistiky jsou otec a syn Svoradové

„Bratří Stöhlrové prokazují velkou výkonost již dlouho. V Itálii to měli trošku složitější a některé věci, jim úplně neseděly, ale věřím, že to byla pro ně velká zkušenost. Budu na ně hodně sázet, jako na Jakuba Filipa. V týmu budou i dříči, kteří budou muset máknout na lídry. Jsem zvědavý, jak se etabluje v dospělé kategorii benjaminek Ondra Ponikelský. Přechod do kategorie mužů je velmi těžký. Nechci zapomenout ani na mladého Svoradu, který byl v juniorském věku mistr republiky v cross country. Jsem docela rád, že nyní nastoupí na nás, navíc to bylo na doporučení reprezentačního trenéra," vyjmenovával největší posily týmu vedoucí trenér Michal Mráček.

Co přinesla zimní příprava?

Prostějovští cyklisti mají za sebou zimní přípravu, kterou trávili v Krkonoších, na Malorce nebo v Chorvatsku. Zde se měli připravit na nadcházející sezonu, kterou odstartuje víkendový závod v Košicích.

„Ono je to velmi ošemetné. V přípravě je na tom někdo líp a někdo hůř a většinou máte pocit, že ten nejlepší z vašich bude nejlepší v závodě. Nemusí to být tak, dokáží uspět i kluci ze zadních míst. Příprava proběhla spíše bez problému, ale počkám na závody, abych mohl soudit," uzavřel Mráček.

Sestava týmu pro rok 2013

Jakub Filip (U23)

Michal Mráček (U23)

Jiří Matoušek (U23)

Viktor Vrážel (U23)

Dominik Hynek (U23)

Jan Stöhr (U23)

Pavel Stöhr (U23)

Jan Svorada (U23)

Ondřej Ponikelský (U23)

Christopher Imrek (U23)

Jan Wolf (Elite)