„Určitě bych se chtěl letos pokusit o obhajobu titulu. Ambice mám však větší. Věřím, že se mi podaří nominace na mistrovství Evropy a tam bych rád vyjel nějaký dobrý výsledek. A pokud by to vyšlo tam, tak bych se snad mohl dostat i na mistrovství světa," prozradil Luděk Lichnovský své plány pro následující sezonu. close Luděk Lichnovský zoom_in

Disciplínou, ve které by rád Luděk Lichnovský (na snímku vpravo)  zazářil, je především bodovací závod. „Ze všech disciplín mám bodovačku nejradši, to je opravdu můj oblíbený závod," usmíval se mladý cyklista.

Titul mě zaskočil, říká Lichnovský

Právě v bodovačce se stal Luděk Lichnovský mistrem republiky a přerušil tak dlouhotrvající nadvládu Dukly Praha. Úspěch byl nakonec překvapením i pro samotného závodníka.

„Ten titul mě docela zaskočil. Vůbec jsem s ním nepočítal a ani jsem se na to nějak výrazně nepřipravoval. Spíš jsem tam jel a řekl jsem si, že buď se něco podaří, nebo ne. Na trénink jsem neměl ani volno. O to větší to bylo překvapení," usmíval se Luděk Lichnovský.

Ještě větší radost z nebývalého úspěchu hanácké cyklistiky měli trenéři.

„Trenéři byli obrovsky spokojeni. Dlouho se nikomu nepodařilo porazit pražskou Duklu," pomrkával mistr republiky.

Další program

Ten také prozradil svůj nejbližší program: „Momentálně mě čekají nějaké silniční závody a především příprava na mistrovství Evropy, které by se mělo konat někdy v červenci."

A hned o víkendu se s celým týmem vydá na známy závod Brno – Velký Bíteš – Brno

. „Myslím si, že v závodě budu spíš pomocná síla. Vsadíme na jednoho maximálně dva lidi a našim úkolem bude udržet tyto závodníky vpředu. Budu tam spíš pomáhat," vysvětloval svou roli Lichnovský.

Na, pro něj důležitou sezonu, je podle svých slov Luděk Lichnovský dobře připraven: „Já si myslím, že připravený jsem dobře. Dal jsem do přípravy maximum, jako každý rok. Mistrovský titul mě navíc nabudil."