Celý pobyt proběhl podle plánu a podařilo se naplnit všechny plánované tréninky a většina závodníků si vlastní iniciativou tréninkový plán ještě nadstavili. Do týmu se také skvěle etablovaly nové posily pro letošní sezónu Franciszek Kocur, Martin Chren, Vojtěch Soukup a Martin Rafaj.

„Z týmu jsem měl opravdu skvělý pocit, a to nejen po stránce spolupráce, ale také předvedené výkonnosti. Za těch osm let, co lokality u Grosseta jezdíme, máme několik měřených testovacích úseků a máme tedy s čím srovnávat. Musím říct, že v letošních testech jsme zaznamenali velmi dobré výkony. Nicméně, ve sportu je nejdůležitější přetavit dobré parametry z tréninku do výsledků v závodech. A to bych si moc přál,“ říkal spokojený sportovní ředitel Michal Mráček.

Tým mužů se po týdenním pobytu doma do Toskánska 2. března vrací a soustředění uzavře 17. března prvním silničním stratem ve slovinské Izole při GP Slovenian Istra, závodem zařazeným do kalendáře UCI. Do závěrečné přípravy se však v Toskánsku zapojí i prostějovští mládežníci, kterým se první silniční závody také kvapem přibližují. Prvním závodem mládežnické silniční sezóny bude v Hlohovci na Trofeo Cinelli – Synett.

Vídeň
Prostějovští judisté o sobě dali vědět ve Vídni

„Během zimního období jsme, myslím si, naplno využili přeci jen mírnější zimy a zázemí klubu pro pestrou přípravu. První jarní starty jsou již za nedlouho, a proto se v Itálii již z velké části zaměříme na speciální, intenzivní trénink na kole,“ vyjádřil se i hlavní trenér Martin Cetkovský.