Ve čtvrtek zahájí program Babor startem ve scratchi, o dva dny později se pak všichni představí v madisonu, závodu dvojic, ve kterém Pszczolarskeho doplní jeho kolega z polské reprezentace.

Na posledních závodech s mezinárodní účastí dráhaři TUFO-PARDUS Prostějova prokázali, že jsou ve vynikající formě a do Minsku tak odcestují s nemalými cíli: „Na posledních závodech v Brně jsme ukázali, že jsme konkurence schopní, takže určitě pomýšlíme na medaili. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale do závodu jdu s chladnou hlavou,“ řekl ke svému prémiovému startu na elitních hrách Daniel Babor, teprve devatenáctiletý závodník prostějovského týmu.

Nominace hned tří závodníků z týmu si váží také sportovní ředitel Michal Mráček: „Pro tým je to velký úspěch, nicméně je zasloužený. Už několikátou sezónu patří naši závodníci k nejlepším dráhařům v Česku. To nám ale samozřejmě nestačí a snažíme se pracovat na tom, aby byli úspěšní také v mezinárodním měřítku. Doufám, že na EH v Minsku ukáží, že jdeme správným směrem.“

Česká nominace dráhových cyklistů:

Tomáš Bábek (keirin, 1 km s pevným startem, týmový sprint), Daniel Babor (scratch, bodovací závod dvojic), Martin Čechman (sprint), Lucie Hochmann, Kateřina Kohoutková, Luděk Lichnovský (všichni bodovací závod dvojic), Sára Kaňkovská (sprint, keirin), Pavel Kelemen (sprint, keirin, týmový sprint), Petr Kelemen (omnium), Jarmila Machačová (bodovací závod, omnium), Nicolas Pietrula (bodovací závod), David Sojka (týmový sprint), Petra Ševčíková (scratch), Robin Wagner (1 km s pevným startem). (zv)