Střetnutí prostějovských borců s Pražany očekávali příznivci boxu v regionu se zájmem a napětím.

Po odchodu ze scény někdejších Uhelných skladů totiž nemělo naše hlavní město v boxerské extralize zastoupení dlouhou řadu roků.

A navíc nebylo nezajímavé, že v nově složeném pražském týmu Big Board se představí i tři borci, kteří v minulosti startovali jako pražští odchovanci v barvách prostějovských, Kliment, Vodárek a Hunanyan.

Již před zahájením duelu nebylo v sále tajemstvím, že Pražané nemají obsazenu váhovou kategorii nad 91 kilogramů a že prostějovský Ištván Bernath tedy zvítězí bez boje. Jednak to mrzelo, ale na straně druhé, Býci už měli dva body jisté.

A prostějovští fandové ve vydatně zaplněném hledišti potom rádi tleskali, když si domácí tým připisoval po dvou získaných bodech po každém z prvních čtyř duelů a o hlavní přestávce už tedy měl, prakticky, jisté vítězství.

Ve váhové kategorii do 54 kilogramů vybodoval Norbert Kalucza Emila Hulieva – 2:0, do 60 kilogramů Hamo Aperjan Erika Aloyana – 4:0, do 64 kilogramů Miroslav Šerban Štěpána Pitru – 6:0 a do 69 kilogramů Robert Bilík Patrika Klimenta – 8:0.

Ve váhové kategorii do 75 kilogramů pak Emil Kocvelda podlehl na body Michalu Vodárkovi – 8:2, do 81 kilogramů stejně tak Jan Mužík Davidu Hunayanovi – 8:4, ve váze do 91 kilogramů vybodoval Vasil Ducár Davida Hoška – 10:4 a v supertěžké váze nad 91 kilogramů tedy zvítězil Ištván Bernath bez námahy – 12:4.

BC Býci DTJ Prostějov – Byg Board Praha 12:4

Rozhodčí: Němeček – Hrubý (oba Brno), Bejček (Praha), Nechvátal (Pardubice), Morbitzer (Krnov).

Vlastimil Kadlec