O víkendu 15. – 16. února se představí Prostějovští v Dubnici nad Váhom, za měsíc, o víkendu 15. – 16. března, budou Býci startovat v Plzni, v dubnu v Praze a v sobotu 10. května pak uzavřou další extraligový ročník startem v prostějovském ringu proti Západočchům z Plzně.

„Na Slovensko do Dubnice nad Váhom nesmíme odjíždět s přehnaným klidem nad vzpomínkami z vysokého vítězství doma," zamýšlí se už nyní trenér BC DTJ Prostějov Petr Novotný. Dubničtí budou mít výhodu jistě bouřlivého domácího prostředí a navíc, jsou už nyní významněji posíleni. Nesmíme klopýtnout, věřím, že budeme mít s mým asistentem Pavlem Dudou všechny naše borce zdravé k dispozici a že v Dubnici zvítězíme. V Plzni si budeme muset dávat pozor na domácí boxery těžších a těžkých váhových kategorií, ty mají v Plzni kvalitní. V dubnu pak budeme boxovat v Praze a to bude hodně těžký oříšek. Doma jsme sice nad Pražany vysoko zvítězili, ale všichni si dobře pamatujeme, jak byla jednotlivá utkání vyrovnaná. A okolo pražského ringu.nám fandové rozhodně nakloněni nebudou… O druhé sobotě v květnu pak budeme ještě hostit Plzeň a byli bychom samozřejmě rádi, kdyby už bylo o všem rozhodnuto před tímto závěrečným duelem. Na následující důležité boje se odpovědně připravujeme i posilujeme. Někteří naši borci se nyní brzy zúčastní soustředění reprezentace České republiky v Českých Budějovicích a následovat bude ještě i naše klubové soustředění na Kroměřížsku," přiblížil nám nejbližší program prostějovských boxerů a rozhovořil se ještě také o nedávném startu prostějovských Býků na Mistrovství České republiky jednotlivců v Jičíně.

„Startovala tam celá řada boxerů BC DTJ Prostějov, škoda, že se Hamo Aperjan před mistrovstvím na tréninku zranil a nemohl do Jičína odjet. Stejně tak Robert Bilík, který onemocněl. Startovali by ve váhových kategoriích do 60 a 69 kilogramů a myslím, že úspěšně. Z Jičína jsme přivezli domů dvě stříbrné medaile za druhá místa Miroslava Šerbana a Dominika Musila. To je z mého pohledu hodně málo, samozřejmě jsem očekával žeň bohatší. Je ale pravdou, že s některými verdikty rozhodčích jsme museli být hodně nespokojeni. Další tři stříbrné medaile ale v Jičíně vybojovali i tři boxeři, kteří přišli do našeho oddílu jako posily pro naše zbývající boje v extralize ročníku 2013 – 2014. Jsou to Ladislav Lengal ze Znojma, Tomáš Bezvoda z Ústi nad Labem a Tomáš Vaníček z Ostravy," řekl ještě trenér Petr Novotný a popsal nám průběhy startů jednotlivých prostějovských borců na šampionátu.

Stříbrné medaile pro borce BC DTJ Prostějov

Miroslav Šerban zdolal ve váhové kategorii do 64 kilogramů na body Hovjasjana z Ústí nad Labem, následně vysoko na body Korce z Kladna, ale ve finále podlehl na body ústeckému Chládkovi.

Dominik Musil vybodoval v supertěžké váze nad 91 kilogramů Šoura z Plzně a ve finále prohrál na body s Bártkem z Krnova.

Ladislav Lengal porazil svého prvního i druhého soupeře shodně na body a ve finále podlehl na body 1:2 pražskému Klimentovi. Podle slov trenéra Novotného nezaslouženě, nepouštěl soupeře do zásahů, bodoval častěji a držel si střed ringu. Byl ale v průběhu duelu nesmyslně počítán, což ale nemá mít vliv na konečné rozhodování bodových rozhodčích.

Tomáš Bezvoda prohrál ve finálovém boji borců do 81 kilogramů se Stárkem z Prahy.

Tomáš Vaněček byl podle slov trenéra Novotného největším překvapením jičínského šampionátu. Ve váze do 91 kilogramů zdolal nejprve Matějku z Jičína k.o., následně zvítězil na body nad prostějovským Beníčkem a až ve finále ho porazil na body Táborský z Prahy.

Další Býci už byli méně úspěšní:
Emil Kocvelda svého prvního soupeře ve váze do 75 kilogramů na body porazil, ale s Pavlišem z Jičína potom na body prohrál, podle trenéra Novotného také neprávem.
Jan Mužík startoval mezi borci do 81 kilogramů, Piknera z Kladna porazil k.o., ale potom podlehl na body pražskému Stárkovi, pozdějšímu vítězi této váhové kategorie.
Vasil Ducar boxoval mezi borci s váhou do 91 kilogramů pouze v jednom střetnutí s Pražanem Hoškem. V Prostějově s ním duel v rámci extraligového utkání s Prahou na body vyhrál. Odveta na šampionátu byla také vyrovnaná a tentokrát byl vyhlášen vítězem Hošek, zvítězil 2:1 na body.

Autor: Vlastimil Kadlec