Diváci v hledišti mohli nejprve sledovat exhibiční utkání žen mezi Češkou Lucií Mlejnkovou z Brna mistryní České republiky 2011 i 2012 a také mistryní Evropy 2011, a několikanásobnou mistryní Maďarska a třetí z mistrovství světa 2012, Timeou Nagyovou.

Mladší ale zkušenější Maďarka, má za sebou o sedm desítek vybojovaných utkání víc než Mlejnková, byla v průběhu boje techničtější, ale Češka zase bojovnější, s tvrdšími údery.

Vítězství na body v duelu na čtyři kola po dvou minutách patřilo Lucii Mlejnkové.

Pohoda mezi diváky se nevytrácela ani v průběhu první poloviny extraligového střetnutí prostějovských boxerů s ostravskými. Na body porazili ve váhové kategorii do 56 kilogramů Norbert Kalucza Filipa Baráka, do 60 kilogramů Hamo Aperjan Michala Zátorského, do 64 kilogramů Miroslav Šerban Mária Baláže i do 69 kilogramů Patrik Kliment Tomáše Zölda. 
O přestávce vedl tým BC DTJ Prostějov 8:0 a zdánlivě nebylo co řešit.

„Nejvíc se mně zatím líbilo Aperjanovo utkání se Zátorským," liboval si v hledišti František Gašparík, někdejší vynikající boxer extraligového týmu TJ OP Prostějov.

„Bylo tam nasazení, solidní technika, kondičně byli chlapci také dobře připraveni. Tento duel splňoval ta nejvyšší kritéria a byl hodně vyrovnaný. A také ten ženský box byl dobrý, sleduji na internetu různá klání světových profesionálek, ale i tato exhibice byla hodně kvalitní," hodnotil kladně netradiční sobotní nabídku pořadatelů Gašparík.

„Mně se zatím nejvíc líbily Mlejnková s Nagyovou," usmíval Karel Menyház, další legenda prostějovského boxu. která stále vede prostějovskou boxerskou mládež.

„Mám tam víc než desítku mladých chlapců," zmínil, „ale vraťme se k těm ženám. Boxovaly perfektně, technicky a v rychlém tempu bez jakýchkoliv faulů. Mlejnková se zkušenější soupeřky nezalekla, měla přesnější údery. 
Z probíhajícího hlavního utkání se mně líbilo zatím nejvíc střetnutí Šerbana s Balážem, Šerban byl techničtější, bojovnější, dobře uhýbal ranám soupeře a doma se takové, vcelku i vyrovnané zápasy, vyhrávají", posoudil z bohaté zkušenosti Karel Menyház. .

Když po přestávce nečekaně prohrál na body své utkání ve váhové kategorii do 75 kilogramů Vít Král s Jakubem Bambochem a následně byl vybodován ve váze do 81 kilogramů i David Hunanyan Patrikem Hejlem, vedl domácí tým už jen 8:4. Mezi diváky začaly narůstat pochyby, i když zatím ještě mírné.

Vědělo se, že kapitán týmu Petr Novotný tentokrát ze zdravotních důvodů nenastoupí, ale hodně slibné bylo jeho zastoupení ve váhové kategorii do 91 kilogramů mistrem Maďarska Sábolsem Déelem.

Ten však svým vystoupením velice zklamal vedení BC DTJ 
i diváky. Vůbec nezabojoval, v ringu se duelu doslova pouze zúčastnil..

Prohrál na body a když pak dopadl stejně i v super těžké váze nad 91 kilokramů zastupující kapitán prostějovského celku v tomto utkání Dominik Musil v boji se Štefanem Slížem, zrodila se remíza

„Ostravští mají dobrou sestavu, pasoval jsem je už před začátkem tohoto ročníku extraligy na černého koně soutěže," uznával sílu ostravského celku po utkání tentokrát jen přihlížející Petr Novotný.

„Mohli jsme dnes třeba i prohrát. Byli jsme oslabeni o Emila Kocfeldu, který je po nemoci, mě zase trápily bolesti zad. Ten bod nám bude třeba k titulu mistrů České republiky chybět, škoda. Třeba bych jej vybojoval, ale bez přípravy nemá cenu vstupovat do ringu," zdůvodnil svou absenci Petr Novotný.

BC DTJ PROSTĚJOV – BOXING CLUB OSTRAVA 8:8.

Hlavní rozhodčí: Bejček z Prahy, bodovali Zotek z Děčína, Hynek z Prahy a Zaspal z Mostu.

Vlastimil Kadlec

Exhibiční utkání žen mezi Češkou Lucií Mlejnkovou a několikanásobnou mistryní Maďarska Timeou Nagyovou.