Oslavy odstartovala nedělní výhra s největším konkurentem z Děčína.

Severočeši přijeli v oslabené sestavě, neobsadili dvě váhy a tím pádem ztráceli už před zápasem.

Tři další ringová vítězství domácích Býků v nižších vahách tak stanovila průběžný stav - 10:0 a bylo rozhodnuto.

Konečný výsledek - 12:4, tak dal definitivní razítko na zlatý primát.

"Je pravdou, že úroveň extraligy rok od roku klesá. Kluby mají finanční problémy, látají sestavy jak se dá. My tím pádem vyhráváme přesvědčivě. Titul tak máma už po čtyřech kolech," usmíval se spokojený prostějovský trenér Petr Novotný.

Režie duelu byla od začátku jednostranná. Ve váze do 56 kilogramů vyhrál domácí Vili Tankó nad Hulievem na body – 2:0, ve váze do 60 kilogramů zdolal Filip Barák na body Meszaroše – 4:0, ve váze do 64 kilogramů neměl Pavel Polakovič soupeře a vyhrál bez boje – 6:0, ve váze do 69 kilogramů vybodoval Patrik Baláž Cholinského – 8:0, pro váhovou kategorii do 75 kilogramů neměli Děčínští také borce a tak se Bartosz Golebiwski nezpotil – 10:0, ve váhové kategorii do 81 kilogramů vybodoval Jan Mužík děčínského Kabáta – 12:0, ve váze do 91 kilogramů podlehl Pavel Ján na body Havlovi – 12:2 a ve váhové kategorii nad 91 kilogramů prohrál na body Michal Zezulka s Werzesewskim – 12:4.

„Řekl bych, že všechna utkání měla dobrou, některá i velmi dobrou úroveň," vyjádřil se o nedělním dění v prostějovské sokolovně trenér BC DTJ Prostějov Petr Novotný a připojil hodnocení výkonů svých svěřenců.

„Vili Tankó byl perfektně připraven, boxoval chytře a takticky, v nejnižší váhové kategorii je třídou. Filip Barák podal velmi pěkný bojovný výkon, zvítězil zaslouženě. Patrik Baláž šel o váhu výš a přesto byl perfektní, prostě – super výkon. Honza Mužík, mistr České republiky 2017, byl favoritem boje a předvedl pěkný box. Nenechal se zaskočit, nad Kabátem zvítězil už poněkolikáté. Pavel Ján měl kvalitního soupeře, mistra České republiky a našeho reprezentanta. Jednalo se o pěkný technický box, žádnou rvačku… Michal Zezulka měl zkušeného soupeře, nemá za sebou tolik utkání, jako on. Bojoval, ale Werzesewski byl rychlejší,“ uzavřel Petr Novotný hodnocení a jako obvykle požádal jménem oddílu BC DTJ Prostějov o veřejné poděkování vedoucím činitelům města Prostějova i Olomouckého kraje za pomoc prostějovskému boxu.

Prostějovské boxery čekají v extralize ještě dva zápasy. V polovině března by měli zajíždět do Třeboně, sezónu pak uzavře květnový domácí duel s Ústím nad Labem.

BC DTJ Prostějov – Armex Děčín 12:4.

Hlavní rozhodčí Šmíd (Brno), - ringoví a bodoví rozhodčí Pliva (Prostějov), Rusnák (Chlumec) a Veselý (Duchcov).

PRŮBĚŽNÁ TABULKA EXTRALIGY

1. Prostějov 4 0 0 48:16 8
2. Děčín 2 0 2 26:38 4
3. Třeboň 1 0 3 32:32 2
4. Ústí n./L. 1 0 3 22:42 2

Autor: VLASTIMIL KADLEC