DTJ Prostějov – České Budějovice 12:6

Váhovou kategorii do 54 kg Prostějov neobsadil a Jihočech Rudolf Schakaldaev vyhrál bez boje – 0:2.

Filip Reitrman pak ale vybodoval ve váze do 57 kg dvakrát odpočítávaného Jiřího Štádlera.

„Filip měl přesnější údery, stupňoval agresivitu a svého soupeře, v defenzivě pasivního, jednoznačně převyšoval,“ zhodnotil duel Karel Menyház, trenér mládeže DTJ Prostějov.

Ve váze do 60 kg se střetli domácí Miroslav Šerban s Rustarem Khalmatovem. Šerban měl poněkud lepší závěr a o jeho vítězství rozhodlo i domácí prostředí – 4:2.

Ve váhové kategorii do 64 kg bojovali prostějovský Marek Bosý s Josefem Zahradníkem. Oba soupeři předváděli vyrovnaný boj. Ve druhém kole byl Jihočech ošetřován, ale třetí kolo rozhodlo o jeho vítězství – 4:4.

Po přestávce přišli tři vítězství v řadě

Po patnáctiminutové přestávce dosáhli prostějovští boxeři tří vítězství v řadě a zajistili si tak jistou výhru v utkání. Váhovou kategorii do 69 kg obsadil Prostějov Vítem Králem, hosté Emilem Kocueldou. Po utkání bylo zřejmé, že se domácí tým dostane do vedení 6:4 a bylo tomu tak, Král zvítězil na body.

„Náš borec údery rychle vracel a měl je čistější. Kocueldovy nečisté rozhodčí nějak připouštěl,“ účtoval Karel Menyház.

Vardan Besaljan v kategorii do 75 kg také v úvodním kole Patrika Hejnu tvrdě zasáhl a vyhrál r.s.c. – 8:4. Ve váhové kategorii do 81kg se střetl prostějovský Petr Novotný s Lukášem Novákem, který boxoval v prvním kole s viditelným respektem a v jeho závěru byl počítán. Ve druhém kole pak znamenal těžký úder na solar Novotného vítězství r.s.c. – 10:4.

Jen průměrný a v některých chvílích i podprůměrný box přinesl duel mezi Janem Šlachtou a Přemyslem Baťkem ve váze do 91 kg. Ve třetím kole se boxovalo navíc nečistě, výhra Baťka byla zasloužená – 10:6.

Osmnáctiletý Marek Chmela zdolal o 15 kg těžšího borce

Jako poslední vstoupili do ringu supertěžcí domácí Marek Chmela a Tomáš Hranička. Prostějovský osmnáctiletý boxer příjemně překvapil naplněnou prostějovskou sokolovnu i fandy domácích. Přestože byl Jihočech snad o 15 kg těžší, Chmela na body jednoznačně vyhrál.

Trenér DTJ Prostějov Radoslav Křížek vyzdvihl výkony Besaljana a Novotného. Podle něj chytře boxoval i Král. „Vyhrál, ale přesto že je zkušený, několikrát zbytečně inkasoval,“ litoval Křížek.

Podle něj by utkání Prostějova v Ostravě, plánované na následující víkend, mělo být odloženo. V poslední době totiž absolvovali Prostějovští časté starty s minimální dobou odpočinku a zejména u mladých borců to nekoresponduje s předpisy. Poslední duel v Ústí nad Labem vybojují Prostějovští začátkem května a tím, jak řekl trenér DTJ Prostějov, extraliga skončí. Play-off mezi dvěma nejlepšími celky letos na programu nebude.