Ve druhém kole naší nejvyšší soutěže se utkají prostějovští svěřenci trenéra Radoslava Křížka v neděli 31. října v prostějovské sokolovně na Skálově náměstí s celkem Ostravy. Utkání bude zahájeno v 10 hodin.

„Pro sestavení desítky borců bychom měli mít před duelem s Ostravou k dispozici všechny naše boxery,“ říká trenér Křížek,

„Otazník zatím ještě visí jen nad účastí Vítka Krále, který obvykle startuje ve váhových kategoriích do 69 nebo do 75 kilogramů. Po zlomení zápěstní kůstky absolvoval operaci a o možnosti jeho startu rozhodne pan doktor Radek Holibka z olomoucké Fakultní nemocnice až před utkáním.“

V bojích s ostravskými boxery se bude prostějovský tým opírat o výkony Dušana Chromého, Miroslava Šerbana, nového borce Prostějova Ruslana Schakaldaeva z Českých Budějovic ve váhové kategorii do 57 kg, Marka Bosého, Vardana Besaljana a dále by měli v prostějovském tílku nastoupit k bojům mezi provazy Zdeněk Černý, Marek Špringel, Marek Chmela, Petr Novotný, Dominik Musil a v úvahu by mohli přicházet i další boxeři klubu.

„Česká extraliga je pro nás z hlediska zájmu prvořadá,“ zdůrazňuje trenér Radoslav Křížek, „ale řadu startů jsme již absolvovali, a vcelku úspěšných, i v evropské interlize. Letos ale paběrkujeme, chyběli nám velmi potřební sponzoři a tak jsme nabídli pro tuto soutěž spolupráci slovenské Galantě. Nedávno podlehla Galanta v Debrecenu 8:10. Dušana Chromého jsme museli omluvit pro soustředění před Velkou cenou Ostravy a Petra Novotného pro zranění. Z našeho středu startoval pouze ve váhové kategorii do 60 kilogramů Miroslav Šerban a po jeho vyrovnaném utkání s maďarským soupeřem rozhodčí vítěze nevyhlásili. Ve stejném termínu, kdy budeme absolvovat domácí extraligové utkání s Ostravou, se střetne Galanta v interlize s Kosovem. Do Galanty budu tedy moci uvolnit jen některé naše náhradníky.

Ale pro příští rok bych už o účast v evropské interlize hodně stál. Má být rozšířena o účast německých klubů i dalších evropských a bude tedy ještě mnohem kvalitnější. Moc bychom v ní chtěli reprezentovat prostějovský box, naše město i Olomoucký kraj. Je ale otázkou, zda pro příští rok, a pro tuto prestižní soutěž, sponzory nalezneme. Snad ano,“ věří a těší se lodivod prostějovských boxerů, Radoslav Křížek.

VLASTIMIL KADLEC