Ve váhové kategorii do 56 kilogramů prohrál prostějovský Barák na body s nitranským Takácsem – 0:2, ve váze do 60 kilogramů vyhrál na body Aperjan nad Zátorským – 2:2, ve váze do 64 kilogramů podlehl Kočka na body Osaďanovi – 2:4, ve váhové kategorii do 69 kilogramů vybodoval Bilík Aschenceschvana – 4:4.

O přestávce odměnil první náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Alois Mačák, nejmladší boxery BC DTJ Prostějov, Adama Uhlíka, Dominika Reitera, Adama Špičáka, Štěpána Sedláka a Pavla Jána, kteří dosahují už i celostátních sportovních úspěchů.

Ve váze do 75 kilogramů bojoval Bambuch srdnatě s Baginem, údery mu nezůstával dlužen a bodoví rozhodčí jeho i domácí tým svými výroky poškodili – 4:6, ve váze do 81 kilogramů prohrál po vyrovnaném boji Bezvoda s Králem na body navzdory tomu, že Král byl v prvním kole ringovým rozhodčím počítán – 4:8, ve váze do 91 kilogramů byl velmi těsně vybodován Vaněček Galvayem. Kdo z diváků se domníval, že by mohli bodoví rozhodčí předchozí křivdy odčinit, vyhlásit vítězem domácího borce a stanovit tak zřejmě zasloužený konečný nerozhodný výsledek celého utkání 8:8, byl marně věřícím optimistou – 4:10, a v supertěžké váze nad 91 kilogramů zvítězil prostějovský Isztván Bernáth bez boje, protože Nitranští neměli k dispozici borce – 6:10.

„Filip Barák na pohybově dobrého mládežnického olympionika Takácse fyzicky nestačil," zahájil hodnocení průběhů jednotlivých duelů trenér prostějovských Býků Petr Novotný. „Hamo Aperjan pak podal excelentní výkon a vodil si soupeře v ringu jako slepého koně. Bohuslav Kočka se úctyhodně snažil o co nejvyrovnanější boj, ale zatím mu ještě chybějí zkušenosti, s dospělými boxery toho ještě moc nenaboxoval."

Radost Petru Novotnému pak udělal jeho svěřenec Robert Bilík: „Ten si se soupeřem doslova pohrával a jeho dnešní vystoupení, to byla pastva pro oči! Jakub Bambuch nedal Baginovi nic zadarmo a v závěru utkání byl vidět jen on. Nakonec prohrál a to bylo neuvěřitelné. Poškozeným byl následně i Tomáš Bezvoda, ringoví rozhodčí nečistě boxující nitranské borce sice napomínali, ale nikoliv veřejně, což by museli bodoví rozhodčí brát v úvahu. Také Tomáš Vaněček bojoval srdnatě, bylo to vyrovnané utkání."

Petra Novotného rozhodčí hodně naštvali: „Jednalo se o první letošní box v Prostějově, zdejší příznivci boxu sál sokolovny naplnili a dočkali se, řekl bych, frašky. Víme, že zásluhou rozhodčích z Polska," litoval a právem se zlobil trenér BC DTJ Prostějov, Petr Novotný.

Za dvě vítězství a jednu remízu mají nyní prostějovští boxeři v průběžné tabulce pět bodů a zbývá jim vybojovat ještě dvě utkání, v domácím prostředí odložené s celkem Big Boardu Praha a o posledním květnovém víkendu se Býci ještě představí na Slovensku v Dubnici nad Váhom.

BC DTJ Prostějov – BC Stavbár Nitra 6:10.

Supervizor: Gaspar (Třinec). Rozhodčí: Simon (Bratislava) Hečko (Olomouc), Wilk a Pisulski (oba Polsko).

VLASTIMIL KADLEC