„Na začátek sezony se určitě hodně těším, i když vím, že to bude letos náročné. Konkurence se zvýšila, takže i my to budeme mít daleko těžší," řekl Duda. Letošní extraliga přišla i se změnou ohledně zápasů, zrušila se kategorie do padesáti čtyř kilogramů. „Nám to vyhovuje, ušetří se peníze, které můžeme investovat jinam," pochvaloval si Duda.

Prostějovský kádr zaznamenal několik změn, odešel například Ruslan Shakhaldaev. „Letos tým hodně omladíme. Nejstarším boxerem bude kapitán mužstva Petr Novotný, jinak to budou opravdu mladíci, proto budeme teď boxovat společně s Kroměříží,"do­dával Duda.

Prostějovští stále jednají 
o zahraničních posilách na sezonu 2012/13. „Momentálně se chceme boxery z Polska a Maďarska, ale jména ještě sám nemám. Letos platí stejné omezení jako loni, v týmu můžeme mít maximálně čtyři cizince,"vysvě­tloval Duda.

Plány pro letošní ročník má prostějovský trenér jasné: „Každý chce být první, ale v naší situaci tomu moc nevěřím. Kluci jsou opravdu spíše junioři. Mým cílem je umístit se někde uprostřed tabulky. Nejdůležitější je dělat takový box, který se líbí divákům, a především vyhrávat zápasy doma."

Na domácí půdě se Býci poprvé předvedou 20. října.

Autor: Lukáš Horák