Bojovali v Ostravě ve stejný den, jako fotbalisté 1. SK Prostějov s ostravským Baníkem a nezadařilo se ani jim. Ačkoliv, zde rozhodovalo, že u ringu pracovali neodpovědně rozhodčí…

„Nemohl jsem mít na výkony borců v jednotlivých duelech mezi provazy s rozhodčími stejný názor. To tedy v žádném případě," zlobil se po bojích trenér prostějovských Býků Petr Novotný.

„Podezřelé bylo už to, když v prvním utkání náš Tanko jednoznačně soupeře neustále válcoval a nakonec vyhrál na body jen 2:1. Následně Dekýš, Bambuch i Tlkanec měli svá utkání vyhrát a vítězi byli vyhlášeni jejich soupeři… Divil se i jeden z nich, náš ještě nedávný boxer Hamo Aperjan. Tak se stalo, že úřadující šampión České republiky vysoko prohrál. V sobotu 1. října budeme boxovat v Třeboni, ale už nyní se těšíme na odvetu s Ostravou v Prostějově," netají Petr Novotný.

Ve váhové kategorii do 56 kilogramů podlehl Freiherro na body Viliamu Tankovi, ve váze do 60 kilogramů vybodoval (dle rozhodčích) Aperjan Lukáše Dekýše, ve váze do 64 kilogramů vyhrál Osadan nad Ondřejem Schilderem t.k.o. když poražený utrpěl brzy zranění obočí, ve váze do 69 kilogramů vybodoval Prázdný René Malíka, ve váze do 75 kilogramů vybodoval (dle rozhodčích) exprostějovský Bilík Jakuba Bambucha, ve váze do 81 kilogramů Strniskovi nakonec Jan Ordoň utkání vzdal, ve váze do 91 kilogramů Vaněček vybodoval (dle rozhodčích) Erika Tlkance a ve váhové kategorii nad 91 kilogramů prohrál Novák s Danielem Táborským t.k.o.

Ostrava – BC DTJ Prostějov 12:4.

Autor: Vlastimil Kadlec