Vstup do utkání vyšel lépe hostujícímu celku. Orli se brzy dostali do vedení 6:0. Jejich náskok pomalu, ale jistě rostl. Poslední tým tabulky se jen těžko dostával do hry. A tak díky Bohačíkovi a Markovi vedli Hanáci o závratných dvacet bodů. V závěru první čtvrtiny se sice Cvetinovič snažil stáhnout manko, ale povedlo se mu to jen na 16:34.

„Pro nás bylo důležité nic nepodcenit. Soutěž se vyrovnává, takže vysoké vedení v první čtvrtině nám dodalo jistotu," řekl prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Orli se v druhé desetiminutovce nechali ukolébat vysokým vedením a připustili návrat domácích do hry. Lenhartovi se dokonce podařilo snížit brněnské manko na pouhých pět bodů. V závěru ale Slezák Prostějov opět uklidnil čtyřmi body a stanovil poločasové skóre na 51:40.

„Problémem druhé části byla změna brněnské obrany. Chvíli nám trvalo přivyknout si na ni. Navíc domácí trefovali až zázračné trojky. Opravdu jim přálo štěstí," popisoval Choleva prostějovské nesnáze z druhé části.

Po změně stran se chopili iniciativy Švrdlík s Bohačíkem a začali Brno vyloženě ničit. Náskok Hanáků rostl šíleným tempem, a to až na devětadvacet bodů. Zápas byl tedy předčasně rozhodnut. V závěrečné desetiminutovce již Orli v poklidu dohrávali s vědomím, že se vracejí na druhou příčku soutěže. Prostějov nakonec zvítězil vysoko 91:66.

„Jsem rád, že jsme dokázali, jaký je rozdíl mezi vicemistrem a nováčkem. Těší mě také návrat na druhé místo, ale soutěž je ještě dlouhá. Celá NBL se dost vyrovnává, takže určitě ještě někdo zakopne a někdo jiný půjde nahoru na jeho úkor," popisoval Zbyněk Choleva momentální stav nejvyšší basketbalové soutěže.

MMCITÉ BRNO-ORLI PROSTĚJOV 66:91 (16:34 40:51 53:82)

Nejlepší střelci: Cvetinovič 21, Bašta 15, Šiška 6 – Švrdlík18, Bohačík 17, Marko 14. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Holubek. Trojky: 6:12. TH: 12/18:23/31. Fauly: 25:21.