Karvinský motýlkářský trojboj je prvním významným závodem letní plavecké sezóny. Startují zde plavci všech věkových kategorií. Hlavními disciplínami jsou všechny motýlkářské tratě – 50, 100 a 200 metrů. Absolutními vítězi se stávají plavci s nejvyšším bodovým součtem z těchto disciplín.

Loni se celkovými vítězi stali prostějovští plavci Jakub Nezdoba a Tereza Mráčková. Mladší plavci se jim však nyní stali důstojnými nástupci. „Praskačové chybělo jen 5 bodů na Gabrielu Chudárkovou ze Zlína. Má dobrou formu. Michal Tomeček s konkurencí také bojuje statečně. Druhé a třetí místo na trojboji je skvělý výsledek. Trojboj je jeden z prvních testů v intenzivní přípravě na letní plaveckou sezonu a dopadl velmi dobře pro všechny plavce,“ chválí svěřence trenér Petr Adamec.

V jednotlivých disciplínách si nejlépe vedla Lenka Skoumalová ziskem tří zlatých (100PZ, 100M a 100VZ) a jedné bronzové medaile (200M). V hodnocení trojboje skončila na 4. místě se ztrátou 15 bodů na třetí místo. Praskačová získala v jednotlivých disciplínách dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Dvě zlaté si vyplaval Michal Tomeček (50Z a 100VZ) a přidal k nim ještě dvě bronzové medaile z individuálních disciplín. Prostějovští plavci bodovali také v jiných disciplínách než na motýlka. Jedenáctiletý Lukáš Řehořek získal zlato na 50 metrů prsa, stejně jako Martina Skoumalová a Michaela Petrželová vyplavala nejvyšší příčku ve své královské disciplíně 100 metrů volný způsob. S medailovým umístěním odjeli také Jakub Cibulka, Kateřina Malečková, Kateřina Polcrová a Kristýna Vrchová. Medaili z Karviné si tedy odvezl téměř každý z našich plavců a to konkurence nebyla vůbec slabá.

Po Velikonocích proběhne exhibice

Plavci budou pokračovat v další přípravě, která směřuje k vrcholu sezony – Mistrovství republiky. Oživení ročníku přinese 24–hodinovka 14. dubna, při které se budou plavci v Prostějově 24 hodin denně střídat v plavání. Během jejich plavání bude na bazéně probíhat doprovodný program pro veřejnost. „Program ještě dolaďujeme a určitě jej brzy zveřejníme na webu a na plakátech,“ upřesňuje Petr Adamec. ⋌(mam)