Tato disciplína je dnes celoročním sportem, a proto Prostějov absolvoval závody v hale i venku. Včetně MČR a také halové soutěže 
I. ligy družstev. Stejně tak ve venkovní lukostřelbě se zúčastnil I. ligy mužů, žen 
a dorostu.

Z domácích šampionátů si mládežníci přivezli čtyři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile. O tyto výsledky se zasloužili junioři, kteří startovali v soutěži družstev 
i jednotlivců, Miroslav Hudec, František Hajduk, Vojtěch Dub a Zdena Studená. Stejně tak i družstvo kadetů Jan Suchomel, Dominik Chlachula, Michal Hlahůlek, Lukáš Vavrečka a Pavel Zapletal.

Dospělí pak do sbírky získaných medailí přispěli čtyřmi stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi.

V letošní sezoně také poprvé startovalo na Mistrovství České republiky družstvo divize kladkových luků, které vybojovalo svoji první bronzovou medaili. Startovalo ve složení Petr Musil, Miroslav Hudec st a Vladislav Michejda.

V soutěži I. ligy mužů lukostřelci obhajovali první místo. I když se zpočátku soutěže pohybovali na třetím místě, v závěru své soupeře jednoznačně porazili a tím získali vítězství v této soutěži počtvrté za sebou. Tento výsledek je velmi cenný, protože ze zdravotních důvodů nestartovala dlouholetá opora Martin Bulíř. Ostatní členové družstva jsou prostějovští odchovanci.

V letošní soutěži I. ligy se účastnilo po delší pauze družstvo žen, které v konečném hodnocení skončilo na druhém místě. Ženy startovaly ve složení Hanka Majarová, Petra Indráková a Alena Krákorová.

Junioři Vojta Dub, Mirek Hudec startovali na ME dospělých v Amsterodamu, 
a na juniorském ME v Nykobinu.

Vzhledem k tomu, že Český lukostřelecký svaz nezískal místo na olympijské hry, rozhodl se, že začne budovat tým do Ria 2016. Proto vyslal na Mistrovství Evropy dospělých celek juniorů. Vojta Dub odvedl dobrý výkon, získané zkušenosti budou pro něho motivací do další přípravy. Mirek Hudec doplatil na přílišnou nervozitu, která zapříčinila, že nezúročil poctivou přípravu před šampionátem.

Na ME juniorů skončil Vojta na třicátém třetím místě. Po kvalifikaci nastupoval k setovým soubojům ze šedesátého místa. V prvním souboji 1/48 vyřadil Slovenského zástupce 6:0. V 1/24 svedl o postup vyrovnaný souboj s ukrajinským zástupcem, který dotáhl do stavu 5:5, následný rozestřel vyhrál soupeř. Oba měli zásah za osm bodů, ale šíp Ukrajince byl blíže středu terče. Mirku Hudcovi se na tomto ME nedařilo, tak jak si představoval, a konečné padesáté osmé místo bylo pro něho zklamáním. Přesto se jedná o talentovaného lukostřelce, který 
v budoucnu prokáže svoje kvality.

Na Akademickém MS 
v Cordobě startoval Kamil Kovář. Také Kamil odvedl dobrý výkon. Mezi akademiky obsadil třicáté třetí místo.V setových soubojích jsou naši lukostřelci limitováni tím, že zahraničních startů mají poskrovnu, a tudíž zkušenosti z těchto soubojů jim chybí.

Magda Majarová