V pátek se začalo se sprinty. Sprinterské disciplíny jsou doménou závodníků a závodnic brněnské Dukly a ani tentokrát tomu nebylo jinak. V juniorech zvítězil Jiří Janošek před Jiřím Fantou a Josefem Maxmiliánem Junkem, všichni z Dukly Brno. Neztratili se ani prostějovští závodníci, Luděk Helis se umístil na pátém místě, Jirka Šána na sedmém a Dan Chytil na desátém. Matyáš Strupek pak obsadil třináctou příčku.

Mezi juniorkami/ženami kralovala Sára Kaňkovská, druhá se umístila Natálie Šrůtková, třetí pak Ema Kaňkovská, všechny slečny vozí dresy v barvách Dukly Brno. Domácí Kristýna Mráčková se umístila na hezkém čtvrtém místě, Eva Planičková pak na jedenáctém.

V kategorii kadetů zvítězil Martin Čechman z Cykloteamu Ostrov, výborné druhé místo obsadil prostějovský Martin Šmída, třetí místo bral Tomáš Čapek z TJ Kovo Praha. Další z kadetů pořádajícího oddílu Petr Kret se umístil na 12., Vilém Bajer pak na 19. místě.

Stíhací omnium bylo složeno ze stíhacího závodu jednotlivců a družstev. V juniorech zvítězil Lukáš Slavík z Apache Loko Trutnov, druhý se umístil domácí favorit Luděk Helis, třetí místo patřilo Michalu Kohoutovi z Dukly Praha. Další ze závodníků ve žlutomodrých barvách Jiří Šána obsadil lichotivé čtvrté místo, Daniel Chytil pak místo šesté a Matyáš Strupek osmé.

Kategorii juniorek/žen opanovaly závodnice z Rakouska, které do Prostějova přivezl trenér Jiří Mikšík. Zvítězila Marlene Schilling, před druhou Verenou Eberhard a třetí Stephanii Strobl. Domácí Eva Planičková obsadila místo šesté, Kristýna Mráčková pak deváté. V kadetech zvítězil Daniel Babor z TJ Kovo Praha, před týmovým kolegou Tomášem Čapkem a třetím Petrem Klabouchem z Velo-klub Cirkl České Budějovice. Z domácích závodníků se nejvíce dařilo Petru Kretovi, který skončil sedmý.

V rámci bodovacího omnia byl na programu bodovací závod jednotlivců a dvojic. V juniorech zvítězil Michal Kohout před domácím Luďkem Helisem a Lukášem Slavíkem. V kategorii juniorky/ženy zvítězila Sára Kaňkovská před týmovými kolegyněmi Natálií Šrůtkovou a Emou Kaňkovskou. Prostějovská Kristýna Mráčková obsadila slušivé čtvrté místo, Eva Planičková osmé. V kadetech zvítězil Daniel Babor, před druhým Tomášem Čapkem a třetím Dušanem Vavrekem z TJ Favorit Brno.

Autor: Ondřej Šrámek