Zejména startovní listina vytrvalostních disciplín je slušně našlapaná. Mimo domácích matadorů Wojciecha Pszczolarského a Daniela Babora, přijedou svá vítězství z loňského roku obhajovat Nizozemci Philip Heijnen a Vincent Hoppezak. Do bojů o nevyšší příčky bude chtít určitě také promluvit čtveřice mladíků z reprezentace Dánska. Zajímavou postavou je nepochybně také rumunský závodník Daniel Crista, který na posledním mistrovství Evropy vybojoval fantastickým výkonem bronzovou medaili v bodovacím závodě.

„V letošním roce poznamenaném covidovou pandemií, kdy se velká část nejen dráhových, ale také silničních závodů stěhovala termínově do druhé poloviny roku, se startovní listina skládá přeci jen hůře. Samozřejmě, velkou roli hraje také nedávno skončená olympiáda,“ uvedl ředitel závodů Michal Mráček. „Spousta závodníků a týmů si po olympijských hrách bere zasloužené volno a od závodů si dávají oddech. Přesto věřím, že se bude na co dívat a tak si ze všeho nejvíce přeji hezké počasí bez deště,“ doplnil Mráček.

Velká Cena Olomouckého kraje začne v úterý ve 12 hodin, ve středu pak vyvrcholí madisonem, čili bodovacím závodem dvojic. Ten je tradičně i vrcholem prostějovské Grand Prix, protože byl nejoblíbenější disciplínou Otmara Malečka.

Jan Šteigl
Líšeň nevyšla, tak Šteigl pálí v Čechovicích. Profifotbal není čistý, říká

Obě akce patří do mezinárodního kalendáře federace UCI, závodníci tak mohou sbírat body do světového žebříčku, který je určující pro starty na světových pohárech či mistrovství světa.

Výtěžek z dobrovolného vstupného a tomboly bude tradičně díky spolupráci s dcerou Otmara Malečka Kateřinou věnován Onkologickému oddělení FN Olomouc.