Odpolední program závodů bude pokračovat madisonem kadetů, juniorů a kategorie mužů elite+U23, které se již budou konat v rámci mistrovství republiky. V kadetech bude největším favoritem dvojice domácích závodníků Matouš Hynek a Luděk Helis (SKC Prostějov).

Nicméně závody v madisonu jsou vždy nevyzpytatelné a výsledek není předem nikdy moc jistý. V juniorech se do boje o dres mistra republiky zapojí větší počet dvojic, lehkými favority by však mohli být další závodníci z domácího SCM Prostějov, a to Ondřej Ponikelský a Luděk Lichnovský (oba Mapei cyklo Kaňkovský).

V kategorii muži elite+U23 není nejmenších pochyb, že závodu budou dominovat závodníci Dukly Praha. Zvláště pak, když domácí ekipě bude chybět Jakub Filip, lídr týmu. Ten ale bude mít v následujících dnech poněkud prestižnější program. S reprezentačním družstvem České republiky bude závodit na mistrovství světa v silniční cyklistice v nizozemském Limburgu, kde pojede silniční závod.

I přesto budou chtít prostějovští závodníci v čele s Ondřejem Tkadlecem, Martinem Cetkovským a Jiřím Matouškem závod co nejvíce zdramatizovat a zabojovat o umístění na stupních vítězů.

Pořadatelé mistrovství republiky v madisonu srdečně zvou nejen závodníky, ale především všechny příznivce cyklistiky k příjemnému zakončení dráhové sezony. ⋌(skc)