Po pátečním tréninku se v sobotu závodilo v disciplíně sprint. Po kvalifikaci, kterou je letmá dvoustovka, se závodí vyřazovacím způsobem. Robin Wagner s časem 11.570 byl v kvalifikaci dvanáctý nejrychlejší, a do rozjížděk šel s nejrychlejším závodníkem, kterým by Polák Opasewski a závodníkem, který skončil v kvalifikaci o jedno místo hůře. Wagner byl v rozjížďce druhý a tak šel do oprav, kterou vyhrál a postoupil dál. Po vyřazení v osmifinále obsadil v jízdě o umístění celkové 10. místo.

V neděli se závodilo v disciplíně keirin. Tato vysoce atraktivní disciplína má svůj původ v Japonsku, ale již dlouhá léta je součástí MS i OH. Wagnerovi se do finále postoupit nepodařilo a v jízdě o 7.-12. místo obsadil 7. místo.

Vladimír Vačkář, jehož je Robin svěřencem, hodnotí vystoupení pozitivně.

„Robin je ve fázi přípravy, kdy ještě zcela nepřešel tréninku maximální rychlosti a gradaci formy lze očekávat teprve později. Robin by měl maximální výkonnosti a rychlost dosahovat na přelomu července a srpna, kdy bude MČR na dráze, kde bude obhajovat zlatou medaili z loňského roku a především pak na MS, kde jak věřím, nebude Robin chybět,“ řekl Vačkár. ⋌(skc)