Startovní listina pro letošní ročník čítala přes 120 cyklistů z celkově třiadvaceti týmů z celé Evropy. V pelotonu bychom našli vycházející hvězdy dráhové i silniční cyklistiky, jako jsou Bryan Coquard z Francie nebo domácí reprezentanti Nico Hesslich a Lucas Liss.

Jedná se o pětietapový závod, o jehož výsledku rozhoduje především umístění v časovce jednotlivců, která byla na programu hned druhý den. Jednotlivé etapy jsou převážně rovinatého profilu s množstvím bonifikačních prémií.

Do výběru reprezentačního trenéra Andrleho se vešli Jakub Filip a Viktor Vrážel (oba SKC Prostějov), Petr Vakoč (CC Etupes), David Dvorský (PSK Whirlpool-Author) a Matěj Zahálka (CK Atheny 2004).

Z českých reprezentantů se v souboji s chronometrem nejlépe vedlo právě Jakubovi, který obsadil 12. místo a ve zbylých etapách se stál týmovým lídrem. I s pomocí reprezentačních kolegů se v celkovém pořadí po V. etapě mohl radovat z výborného 13. místa v celkovém pořadí. Viktor Vrážel poslední etapu nedokončil ze zdravotních důvodů, a tak nebyl celkově klasifikován.

Celkové pořadí po V. etapě

1. Nikias Arndt, Německo 13:42:19
2. Jan-Niklas Droste, Německo –00:36
3. Stefan Poutsma, Nizozemí –01:12

13. Jakub Filip, ČR –01:57

61. David Dvorský, ČR –03:29

83. Petr Vakoč, ČR –06:42. ⋌(skc)