Po vyrovnaném začátku utkání nejprve soupeři svá vedení srovnávali a už brzy začal být hostům velmi nepříjemnou překážkou domácí brankář Zacpal. I jeho zásluhou pak mohli vést Prostějovští 5:3 a 6:4 a o tři branky vedli 11:8 po trefě Kozlovského a 12:9 zásluhou Tomáše Juríka. Gólman Zacpal i nadále hustopečské střelce deptal a tak dosáhli hosté v závěru prvního poločasu ještě i na čtyřgólovgé manko 13:9 a na přestávkových 15:11.

Bylo velmi důležité, že hned po změně stran dokázali Prostějovští na palubovce ve své nadvládě úspěšně pokračovat. Kozlovský potrestal chybnou rozehrávku hostí gólem z brejku na 16:11, Kozlovský zavěsil na 18:13. Hustopečští ale zbraně ještě nesložili, snížili vedení Sokola II na nebezpečných 18:16, ale pak se střelecky úspěšnému pivotovi Tomáši Juríkovi zřejmě chtěl vyrovnat i jeho bratr Michal. Dal na 19:16 a když se Kosinovi nezdařil sedmimetrový hod, tak zaznamenal i důležitý dvacátý gól Prostějova a na tabuli svítilo 20:16. Zacpal v bravurních brankářských zásazích pokračoval, ale přesto hosté ještě jednou zahrozili brankou na 20:19. To už ale bylo z jejich strany vše z podstatného v duelu. Dovolili Sokolu II navýšit vedení až na rekordních 30 ku 21 a bylo, takříkajíc, vymalováno…

„Před utkáním mnou cloumala nervozita," netajil po boji prostějovský trenér Alois Jurík, „ Hustopečští mají totiž zkušený tým v čele se Suchomelem, Jahodou a Semerádem. První dvě utkání nové soutěže vyhráli, vedli průběžnou tabulku, ale musím říct, že mě výkonem zklamali. Mně tak mohl spadnout kámen ze srdce. Nepřipustili jsme hosty k jejich hře, hráli jsme disciplinovaně a měli vše pod kontrolou. Opírali jsme se především o výborného Zacpala v brance, v obraně to byli Jura s Mikulkou. To byl základ našeho úspěchu. Byli jsme silní i v útočné fázi, i když byla křídla Jurečka s Procházkou velmi dobře hlídaná a ani jeden z nich se tentokrát střelecky neprosadil. Těžili jsme hodně z dobré spolupráce našich spojek s pivotem Tomášem Juríkem. Přispělo také, že se po přestávce plněji rozstřílel i Kozlovský. Byli jsme v pohybu i bez míče, v každém poločase jsme se dopustili pouze šesti technických chyb. Rozhodčí vedli zápas dobře a stejný názor měli i hosté. Nyní bych si přál uspět také v Bohunicích v duelu s místním B-týmem. I když se jedná o nováčka soutěže, může se posílit házenkáři z bohunického A-mužstva…" připouští kouč Alois Jurík.

TJ Sokol II Prostějov – Legata Hustopeče 30:24 (15:11)

Rozhodčí: Horsák a Videcký. Vyloučení: 5 - 1. ŽK: 3 – 0. Sedmičky: 2/1 - 2/2. Diváků: 90. TJ Sokol II Prostějov: Zacpal, Hrubý – Kozlovský 10, M. Jurík 4, T. Jurík 4, Jurečka, Ordelt, Procházka, Münster, Mikulka 3, Jura 2, Kosina 5, Bokůvka 2. Trenér: Alois Jurík.

Cenné vítězství Kosteleckých

Maloměřice, Prostějov – Házenkářský úspěch v cizím prostředí je vždy velmi cenný a minulou sobotu dopoledne se z něj těšilo v Maloměřicích i kostelecké mužstvo. Rozhodl zlepšený výkon hostujícího celku v průběhu druhého poločasu.

„Naši házenkáři se dokázali vyrovnat s podmínkami v nafukovací hale a že byli lépe fyzicky připraveni, to prokazovali v závěru utkání, kdy rozhodli o plném bodovém zisku. Martin Grulich hrál se sebezapřením, kotník nemá stále ještě v pořádku. Rád chválím celý náš kolektiv. Naše obranná činnost byla na velmi dobré úrovni a to byl základ našeho úspěchu. Dobře se zviditelňoval také brankář Mayer," cenil si trenér Kosteleckých Jiří Grepl.

SHC Maloměřice – TJ Sokol Kostelec na Hané 20:26 (12:9)

Rozhodčí: Chalupa a Řeháček. Vyloučení: 1 – 2. ŽK: 3 - 3. Sedmičky: 2/2 – 0. Diváků: 45. TJ Sokol Kostelec na Hané: Mayer, Navrátil – Přikryl 6, Smékal 6, M. Frélich, T. Frélich 1, Grulich 3, Ševčík, Prášil, Kopecký, Varhalík 4, M. Grepl 6, Švec, Humpolíček. Trenér: Jiří Grepl. (kdl)

Autor: VLASTIMIL KADLEC