Domácí Olymp však nebyl lehkým soupeřem a třetí vzájemný zápas přesně odpovídal souboji dvou nejlepších družstev České republiky.

„Byl to pro nás rozhodně nejtěžší zápas. Šlo o finále a samozřejmě, že dokud je šance, tak se Olymp snažil o zvrat," popsal středeční zápas trenér Prostějova Miroslav Čada.

Hlavně první set přinesl nečekaně vyrovnanou partii. Hanačky do něj vstoupily suverénně a podobně jako ve dvou domácích zápasech zatlačily silným útokem Olymp do defenzivy.

Čadův tým dokonce vedl o šest bodů a vše se zdálo být naprosto jasné. Mitáčovy svěřenky se však vzepřely svému osudu a předvedly nebývalý zvrat, když ze stavu 8:14 srovnaly na 15:15. Borovinšeková vrátila vedení na stranu favorita, ale přetahovaná o balon pokračovala dál.

V závěru prvního setu se ukázala nervozita na straně domácích, když Mudrová, Mlejnková i Kurková pokazily podání. Přesto se první sada protáhla a zaúřadovat musela Liannes Simonová, která rozhodla o výhře Prostějova 29:27.

„Nebál jsem se, že ztratíme set, protože nám nešlo o výhru bez ztráty sady. Nehrajeme pro statistiky, ale pro vítězství. Naše holky však už byly po dlouhé sezoně trošku mimo formu," přiznal trenér Čada.

Volejbalistky Prostějova s pohárem za vítězsví v české extralize

Volejbalistky Prostějova s pohárem za vítězství v české extralize. Autor: ČTK/Vondrouš Roman

Ani druhý set nepřinesl klidnou bitvu. Olymp se houževnatě pral alespoň o čestný úspěch. Úvodní prostějovské vedení 4:1 Mitáčův tým rychle srovnal a zahájil další nekonečnou přetahovanou o každý míč.

Agelky byly očividně zaskočený odporem domácích a chvílemi dokonce prohrávaly.

Vedení na stranu Hanaček přehoupla až Simonová, ale ani to neukončilo tvrdý boj. Trnková totiž srovnala na 19:19. Závěr sady však vyšel lépe Čadovu výběru, který zvítězil 25:22.

Třetí set už nebyl až tak dramatický, i když Olymp opět ukázal svou kvalitu. Hanačky si vypracovaly čtyřbodový náskok a ten si dlouho hlídaly.

Pražský výběr se však znovu postavil svému osudu a nečekaně srovnal na 15:15.

Tady už došly Mítáčovu výběru síly na další odpor.

Prostějov si šel tvrdě za svým. Poslední a zároveň vítězný bod si pak připsala Simonová a získala tak pro Agelky sedmý titul v řadě.

„Simonová měla být největší hvězdou našeho týmu, kvůli ní jsem osobně jel na Kubu a musím říct, že svou roli bezezbytku splnila," pochválil svou svěřenku kouč Čada.

Prostějovský tým se tak stal mistrem republiky bez ztráty jediného setu ve vyřazovacích bojích.

„Letos jsme měli ten nejsilnější tým v historii našeho klubu. V květnu pak budeme jednat o udržení tohoto kádru," nastínil budoucnost hanáckého výběru jeho lodivod.

Olymp Praha – Prostějov 0:3 ( – 27, –22, –23)

Rozhodčí: Fink, Kvarda. Čas: 84 min. Konečný stav série: 0:3.

Prostějov: Markevischová, Simonová, Kargová, Borovinšeková, Kossányiová, Weissová – libero Kovářová – střídaly: Soaresová, Gambová. Trenér: Miroslav Čada.

Olymp Praha: Hodanová, Jančaříková, Kopecká, Trnková, Mlejnková, Mudrová – libero Dostálová – střídaly: Kurková, Nová. Trenér: Stanislav Mitáč.