Volejbalové Final Four Českého poháru žen rovná se Brno. Tato rovnice letos zafunguje už potřetí za poslední tři roky. O víkendu se totiž do sportovní haly ve Vodově ulici opět sjede domácí volejbalová špička, která se porve o triumf v pohárové soutěži.

Klub z Králova Pole si tak znovu vysloužil privilegium pořádat druhou nejprestižnější ženskou volejbalovou soutěž u nás.

„Jsem velice rád, že nám dal volejbalový svaz potřetí důvěru a můžeme tento významný turnaj pořádat v Brně. Před třemi lety jsme si s kolegy předsevzali, že pohár pozvedneme do podoby, která přiláká týmy i diváky. Poskytli jsme zázemí pro svátek volejbalu. Doufám, že se to povede i letos,“ uvedl ředitel královopolského celku Richard Wiesner.

Jedinou kaňku na závěrečném turnaji představuje absence brněnských celků. Královo Pole si Final Four zahrálo naposledy před dvěma lety, letos vypadlo ve druhém kole s Libercem.

„Velmi nás mrzí, že chybíme ve finále. Jsme si ale vědomi síly našeho týmu, máme definovaný plán. Holky dávají jasně najevo, že se o účast poperou v dalších letech,“ těšilo Wiesnera.

Na turnaji naopak nebudou chybět tři loňští finalisté – obhájkyně prvenství z Olomouce, pražský Olymp a Prostějov. Čtveřici doplní Liberec, který si Final Four zahraje poprvé a v sobotním duelu narazí od půl čtvrté odpoledne na favorizovanou Olomouc.

„U týmu jsem od léta, takže jsem u loňského vítězství nebyl. Je to pro mě něco nového. Obhajujeme a máme stejný cíl jako v extralize, tedy vybojovat titul,“ burcoval olomoucký trenér Petr Zapletal, který v minulosti coby hráč navlékal i brněnský dres.

PROSTĚJOV JE OBEZŘETNÝ

Druhý sobotní souboj svede od šesti hodin večer dohromady pražský Olymp s Prostějovem, který se z triumfu ve finále poháru radoval před dvěma lety.

„Všichni fináloví aktéři chtějí vyhrát a my nejsme výjimka. S Olympem máme letos negativní bilanci, jeho hráčky proti nám podávaly nadstandardní výkony. Jsme si vědomi síly soupeře, ale chceme vyhrát,“ připomněl prostějovský lodivod Ľubomír Petráš extraligové prohry 0:3 a 2:3 s Olympem.

Letošní pohárové finále přinese vítanou inovaci – nově se bude hrát i zápas o třetí místo, který odstartuje v neděli ve tři hodiny odpoledne. Finálové klání začne o čtvrt na sedm večer.

„Takový svátek jako je Final Four si zaslouží, aby se hrál i zápas o bronz,“ měl jasno kouč Olympu Stanislav Mitáč.

Ten si pochvaloval brněnské pořadatelství. „Do Brna jezdím rád, díky přátelství s Richardem Wiesnerem se považuji za polovičního Brňáka. Hráčky tady ale moc rády nehrají, hala je hangár jako hrom,“ smál se Mitáč.

Final Four v Brně

Účastníci:

Olomouc (v extralize aktuálně 2. místo)

Prostějov (3.)

Liberec (5.)

Olymp Praha (6.)

Sobotní program:

15.30: Olomouc – Liberec

18.00: Olymp Praha – Prostějov

Nedělní program:

15.00: zápas o třetí místo

18.15: finále

Vstupné: 100 Kč vstupenka na jeden hrací den, 150 Kč vstupenka na celý víkend. Lístky jsou k dispozici v kanceláři klubu Královo Pole nebo na jejich e-shopu. K dostání budou i na místě. Děti a mládež do 16 let mají vstupné zdarma.