Utkání se neslo v přátelském duchu a na palubovce se postupně ukázaly všechny hráčky.

V prvních dvou setech byly o poznání lepší domácí volejbalistky, které nedaly hostům žádnou šanci.

Olomoučanky se však z prvotního šoku začaly vzpamatovávat. Od třetí sady se hra z vyrovnávala.

Hosté dvakrát po sobě dosáhli na dvacet bodů. V závěrečném pátém setu dokonce Olomouc zvítězila nad absolutně přeházenou sestavou Prostějova.

„Byla to u některých hráček první vážnější prověrka. Poprvé nastoupila Carter i Gambová. Pozitivní je, že se nám dlouhodobě zraněné háčky vracejí. Co se týká hry, tak to bylo solidní na podání. Blýskly se tam Kossányiová a Borovinšek. Stabilní přihrávka byla u Jášové a Kossányiové a v útoku to byly zase Kossányiová a Borovnišek. Sety vyzněly jasně pro nás," okomentoval zápas domácí kouč Miroslav Čada.

Prostějovský lodivod prostřídal na palubovce všechny své hráčky.

„Byla to typická příprava, kde dostala příležitost většina hráček u obou týmů," připomněl Čada.

Pozitivně zhodnotil utkání také trenér Olomouce Jiří Teplý:

„My jsme bohužel v nekompletní sestavě. Dojelo nás jen devět s druhou nahrávačkou, která nemá velké zkušenosti. To se také ve hře projevilo. Hráli jsme jednotvárně. Jako příprava to splnilo účel. Našli jsme naše rezervy a na nich musíme zapracovat. Musím, ale pochválit soupeřky. Prostějov má dobré a vyrovnané družstvo."

VK AGEL PROSTĚJOV – SK UP OLOMOUC 4:1 (17, 14, 20, 20, –16)

Rozhodčí: Goga. Čas: 103 minut. Diváků: 50.

Sestava Prostějova: Vincourová, Borovinšek, Melicharová, Soares, Steenbergen, Kossányiová, libero Jášová – Kočiová, Hutinski, Růžičková, Carter, Gambová. Trenér: Miroslav Čada.