Hanačky vtrhly do střetnutí jako velká voda a velkým počátečním tlakem bleskově utekly na 8:1. Hostky často chybovaly, nemohly složit míč na zem a nabraly značnou ztrátu. Naopak domácím hráčkám vycházelo v podstatě vše až do stavu 12:3, kdy z výborného výkonu trochu polevily. Leč pouze chvilkově, vzápětí znovu zabrali a hodně nejistý Olymp jasně smetly téměř jednociferným poměrem - 25:10.

Až příliš hladká úvodní část napovídala, že ve druhé se může leccos změnit. Alespoň to tak ve volejbalu někdy bývá. A skutečně, Pražanky výrazně přitlačily s odskočením do výrazného náskoku 3:8. Vypalovaly nebezpečný servis, dobře bránily a skvěle útočily, karta se rázem totálně obrátila. Vékáčku totiž naprosto odešla přihrávka a bez ní nemělo žádnou šanci. Mírně zlepšený závěr jen kosmeticky upravil skóre na 13:25.

„První set byl z naší strany vynikající, ale jak už to bývá při takhle jasném dílčím výsledku, druhý set jsme podcenili. Hosté se chytili servisem, který jim vycházel, zatímco my jsme byli nedůslední, lehkovážní v obraně a nepoložili jsme ani útokem. Naopak soupeř zakončoval dobře, tím se stal další průběh utkání těžkým," hodnotil průběh zápasu prostějovský kouč Miroslav Čada.

„Jednoznačný první set nás nejspíš uspal, Olymp zatlačil servisem a ten druhý pak vypadal podobně, jen s opačným výsledkem," dodala kapitánka Simona Bajusz.

Hokejisté Prostějova. Ilustrační foto
Jestřábi porazili Třebíč, zvítězili podruhé v řadě a posunuli se na páté místo

Důležité za daného vývoje se dvěma obrovskými zvraty bylo, jakým směrem se vydá třetí dějství. Úspěšněji do něj vstoupil Olymp, nicméně prostějovský družstvo brzy zareagovalo a soustředěným náporem nejprve srovnalo na 4:4, zanedlouho otočilo z 6:7 na 10:7. Klíčový význam mělo zpřesnění příjmu i omezení vlastních hrubek, z čehož rezultovalo opětovné zkvalitnění celého projevu včetně drtivých bloků a dobrých zákroků v poli. Po trháku na 17:10 nebylo co řešit, Čadovy svěřenkyně měly dění pevně pod kontrolou a zvítězily 25:16.

Start čtvrtého dílu opepřilo několik dlouhých dramatických výměn, průběh přitom zůstával vyrovnaný. Od stavu 5:5 šly mírně dopředu Pražanky, moravská parta je ale záhy dotáhla i předčila. Jenže houpačka hned pokračovala, tudíž výsledek zůstával stále na vážkách. Definitivně rozhodla až vystupňovaná koncovka úřadujících mistryň republiky, které zvítězily 25:21 a celkově pakl 3:1.

„Naštěstí jsme se po druhém setu sebraly a dokázaly s trochu obměněnou sestavou zvítězit. Navzájem jsme si pomohly, každá z nás k dnešní výhře nějak přispěla,“ usmívala se kapitánka Vékáčka.

Rozhodčí Radek Dubravský.
Od klobásky k desetitisícům. Živit se jen pískáním nejde, ví bývalý ligový sudí

„Nakonec rozhodl náš útok, který byl celkově mnohem lepší než ten od soupeřek. Výborně se rozehrála Jéssica Silva a přidala se k ní Míša Beránková," doplnil ji ještě na závěr Miroslav Čada.

VK Prostějov - Olymp Praha 3:1 (10, -13, 16, 21)

Rozhodčí: Novák a Slezák.

Čas: 95 minut.

Diváci: 250.

Prostějov: Bajusz, Beránková, Kvapilová, Silva, Meidlová, Löff, Kožoušková, Nováková, J. Smolková. Libero: Stavinohová. Trenér: Miroslav Čada.

Olymp: Šmídová, Brichtová, Gajdová, Brancuská, Virtová, Šimáňová, Kopáčová, Kelnárová, Poloučková, Žáková, Pešková. Libero: Dostálová. Trenér: Stanislav Mitáč.