První potlesk hlediště si zasloužila dvojice prostějovských hráček Jovanovič – Soares, úspěšný blok znamenal vedení VK AGEL v úvodním setu 1:0. Když Votrubcová technicky přehodila síť, bylo srovnáno a začalo přetahování o další vedení. Po stavu 5:5 znamenaly dva smeče Soares a Velikiy odskok domácích na 7:5 a první technický oddechový čas probíhal za stavu 8:5. Po něm ale otočily Pražanky na 8:9.

To si vzal oddechový čas trenér Čada a pak nastalo bombardování Prahy. Pumy od rukou Soares, Smák a Artmenko i další aktivity „Sestřiček“ z AGELu znamenaly stav 13:10 a nastal čas oddechu z rozhodnutí trenéra Slavie. Hostům příliš nepomohl, Prostějovanky vedení navyšovaly. Po dalším parádním bloku domácího páru Jovanovič – Soares se rozsvítilo na tabuli 17:13, a když Soares přehodila úspěšně technicky síť a přidala smečovou bombu, stejně jako před ní Artmenko, byl první set minulostí.

Druhý začal podobně jako první, Soares srovnávala na 2:2, ale když pak po tříbodovém vedení Prostějova zařídila Artmenko smečí 6:2, zdálo se, že už bude Slavie myslet víc na set třetí. Omyl. Snížila na 10:9 a 11:10, a hanácký celek si uvědomil nutné přidání plynu. Ve druhém setu, který ukončila parádní smečí Monzoni, dosáhly Pražanky nakonec na nejnižší bodový zisk. Za stavu 18:12 dostala od trenéra Čady příležitost i Hrončeková.

Po zahájení třetího setu vedla Slavie 0:2 a za chvíli pak bylo jednoznačné, že do třetí části hry vstoupila nejlépe. Soares smečovala na 3:3, ale následně vedly Pražanky dvakrát znovu. Na 5:5 smečovala Artmenko. Jenže Slavia šla do vedení opět, zásluhou úspěšného bloku dvojice Votrubcová – Neumannová prohrával Prostějov i 5:7, a k obratu nezatroubila ani Monzoni, když zatloukla do podlahy hřebík na 7:7. Votrubcová vynikla i sólovým blokem a za chvíli, navíc, smečovala na 7:9. Po srovnání ještě udeřila do míče Neumannová na 9:10, ale potom už ztratily Pražanky vedení definitivně. Potom se už ale tleskalo jen domácím volejbalistkám. Chlumské za velmi pohledné obranné zákroky, i všem ostatním za dobré přihrávky i smrtící útok. Když Smák přehodila síť na 25:16, utkání skončilo.Na konci všech tří setů využily hráčky VK AGEL Prostějov hned prvních setbolů.

„Vítězství Prostějova bylo jednoznačné,“ byla první slova trenéra Slavie Jiřího Vojíka na tiskové konferenci po utkání. „Domácí hráčky lépe útočily, přihrávaly i podávaly, ve všech činnostech byly nad námi. Ani jednu činnost neměly naše ženy lepší, nedokázaly soupeřky vykolejit. V začátcích setů jsme se drželi, také proto, že se prostějovský tým na hru asi plně nekoncentroval. Měli jsme toho využít, víc kousat a vždy si udělat alespoň čtyřbodový náskok. Nestalo se to ale ani v jednom ze tří setů. A když se dohrávaly, vždy bylo jasné, kdo je na palubovce pánem.“

Domácímu trenérovi Miroslavu Čadovi vadilo několik věcí. „Našim hráčkám chybělo vyhecování, mělo tam být víc emocí, hrály profesorsky. Měli jsme být lepší v obraně. Je ale skutečností, že jsme se v posledních dvou týdnech zaměřovali na kondici. Před play-off chceme výhledově upřednostňovat hledisko zdravotní, nechceme mít problémy. Víme, že naše příští utkání, ve čtvrtek s KP v Brně, nebude jednoduché. Brňanky budou hrát s nadšením a bez jakýchkoliv zábran, moc chtějí před play-off skončit na třetím místě tabulky a do případného semifinále pak jít z lepší pozice,“ vztyčil už v předstihu varovný prst kouč Miroslav Čada.

Autor: VLASTIMIL KADLEC

VK AGEL Prostějov – Slavia Praha 3:0 (18, 15, 16)

Rozhodčí: Dziacký, Pecháček. Čas utkání: 63 minut. Diváků: 380.

Prostějov: Jovanovič, Monzoni, Soares, Smák, Artmenko, libero Chlumská – Hrončeková. Trenér: Miroslav Čada.

Slavia Praha: Caithamlová, Smutná, Mezerová, Votrubcová, Neumannová, Cebáková, libero Steinerová – Vinecká, Brožková. Trenér: Jiří Vojík.