Do zápasu přitom vstoupili lépe hosté. Hostující Mitchell zahájil utkání tříbodovým košem, a když přidal druhou trojku Stuchlý, Ostrava v Prostějově vedla 6:2.

Orli stihli rychle srovnat na 6:6 a následně šel favorit do vedení 10:9. Domácí Hyzy, Veikalas a Tóth pomohli Prostějovu odskočit na desetibodový rozdíl po první čtvrtině. Slezané v úvodním dějství trefili jen jedno z šesti trestných střílení.

Ve druhé čtvrtině stáhli hosté vedení Prostějova dvakrát na šestibodový rozdíl, ale Orli dokázali zpřesnit střelbu a v polovině zápasu už jejich náskok činil 18 bodů.

Ve třetí části duelu už byl domácí tým na palubovce suverénní a převyšoval Ostravu ve všech herních činnostech. Po třetí čtvrtině už vedl dokonce o 35 bodů. Za podpory domácích diváků udělali ve druhé polovině domácí basketbalisté vše proto, aby potřetí v řadě dosáhli sta bodů.

Závěr duelu provázely nepřesnosti

Ale v samém závěru utkání se náhle začali Orli překonávat v nepřesnostech a ustrnuli zejména střelecky. Stovka tak nakonec nepadla. Za poslední čtyři minuty proměnili Hanáci pouze dvě dvojky a poslední čtvrtinu jako jedinou prohráli.

Závěrečný výpadek nepotěšil jejich kouče Peteru Bálintovi.

„Přestože máme v úvodu soutěže už čtyři vítězství, zatím nám chybí stálý ucelený výkon v celém průběhu utkání. Máme výpadky. Dnes to bylo v začátku utkání a zejména v jeho závěru,“ našel domácí kouč vadu na kráse.

„Naší vinou bylo utkání podprůměrné. Co předvedli naši dva zahraniční pivoti Mitchell a Payne, to byla hrůza,“ řekl doslova trenér Ostravy Zdeněk Hummel.

„Náš kolektiv prakticky neexistoval, každý si hrál jakoby na svém písečku. Jsem rozčílený s přístupem některých našich hráčů k utkání,“ hněval se hostující kouč.

BK Prostějov – NH Ostrava 94:64

Rozhodčí: Hošek, Kučera, Kec. Fauly: 20 – 26. Trestné hody: 29/23 – 17/7. Doskoky: 38 – 27. Čtvrtiny: 23:12, 22:15, 31:14, 18:23. Nejlepší hráč: Chán.
Prostějov: Lawrence 2, Šležas 13, Veikalas 8, Tóth 15, Chán 14, Skibniewski 6, Dokoupil, Hyzy 13, Leško 12, Krakovič 2, Landry 9, Prášil. Trenér: Peter Bálint.
Ostrava: Inman 6, Mitchell 15, Payne 8, Stuchlý 18, Číž 3, Gniadek 6, Kresta, Zbránek 8, Zavadil, Stehlík. Trenér: Zdeněk Bummel.