Na vedoucí ženu seriálu Evu Ailloud z Francie ztrácela před jedenáctým podnikem dvanáct bodů (pozn. v celkové klasifikaci po skončení seriálu mistrovství se každé závodnici smažou dva nejhorší výsledky, pozn. aut.) .

S Ailloud se Horáková utkala už v sobotní semifinálové jízdě, kde si obě bikerky s přehledem zajistily postup do finále. Češka byla na cílové pásce druhá, hned za Ailloud, která v jízdě zvítězila.

Ve finále Horáková neodstartovala nejlépe, ale z první zatáčky už vyjížděla na čtvrté pozici, hned za Francouzkou, která si v druhé rovince vytvořila zhruba dvoumetrový náskok, jenž udržela až do cíle.

Z celkového vítězství se radovala další z Francouzek Laëtitia Le Corguille, před druhou Elke Vanhoof z Belgie, třetí se umístila již zmiňovaná Ailloud a na čtvrtém místě pak Jana Horáková.

Šance na zisk zlata se tak po sobotě ještě zmenšila a posunula již jen do teoretické roviny.

V neděli rodačka z Tištína opět postoupila do finále, kde nechyběla ani Ailloud. V semifinálové jízdě mohla na úkor francouzské závodnice do finále postoupit další z českých reprezentantek Aneta Hladíková, ale ve velmi těsném souboji o postupové čtvrté místo podlehla.

Ve finále se Horáková umístila na pátém místě, Ailloud na místě šestém, ale i to francouzské bikrosařce stačilo k celkovému prvenství v seriálu.

Horáková po odečtu dvou nejslabších výsledků dosáhla na 211 bodů, což znamenalo zisk stříbrné medaile. Vylepšila si tak výsledek z loňského ročníku, kdy brala bronz.

Bronz na posledním podniku pro sebe získala Aneta Hladíková, která na čtvrté místo odsunula Vilmu Rimsaite z Litvy.

Horáková se tak ještě více přiblížila vysněné nominaci na OH do Londýna. Pozici jedničky mezi českými bikrosařkami potvrdila i na domácí půdě, když 28. dubna v Praze-Řepích na domácím MČR získala s přehledem titul české šampionky. (skc)