„Řekl bych, že se nám teď celkem daří. Máme dobré výsledky v bězích, ale problémem jsou technické disciplíny, pro které nemáme dostatek trenérů. Oproti minulé sezoně jsme se zvedli, vytvořila se zde tréninková skupina okolo Adama Hurty, která získává v atletické lize dost bodů. Na druhou stranu ale mohly být výsledky ještě lepší, máme hodně zraněných,“ vyjádřil se předseda atletů Milan Čečman k výsledkům ze druhého kola II. ligy atletů, kde Prostějovští obsadili s 82,5 body pátou příčku z deseti klubů.

Přitom na čtvrtý Šternberk mu scházel pouhý bod, naopak šestý Přerov ztrácel na prostějovské atlety bodů dvanáct.

POMÁHÁ I VETERÁNSKÝ VICEMISTR SVĚTA

Jedním z atletických tahounů je dvaačtyřicetiletý Bronislav Khýr, který do světa atletiky zabrouzdal teprve před rokem. Za tak krátkou dobu už ale dosáhl mnoha úspěchů. Jeho největším je zatím stříbro z australského Perthu, kde proběhlo mistrovství světa veteránů.

„Nyní ale bojuji trochu s nemocemi a zraněními, tak doufám, že se zase dostanu do plné formy,“ řekl Khýr po svém posledním závodě, kdy vybojoval třetí místo v patnáctistovce veteránů v předprogramu známého atletického mítinku Memoriálu Josefa Odložila.

Pozadu ale nezůstávají ani ti o poznání mladší. Napříkad žáci a žačky jsou v olomouckém kraji bezkonkurenční.

„V posledních pěti letech jsme postoupili čtyřikrát do celorepublikového finále. Letos jsme vyhráli krajské finále ve třech kategoriích, a to ve starších i mladších žačkách a mladších žácích. Na postup mezi nejlepší osmičku v republice však náš dosažený počet bodů těsně nestačil,“ řekl trenér mládeže Dalibor Ovečka, kterého může těšit i jeden velký individuální úspěch.

„Velmi nás těší páté místo Terezy Korhoňové na mistrovství České republiky ve víceboji. Předvedla velice kvalitní výkony, ale nutno podotknout, že její soupeřky byly také velice dobře připraveny, protože se stejným výkonem by minulé roky brala medaile. Jsem přesvědčen, že o ní ještě hodně uslyšíme“ pěl chválu trenér Ovečka na svou svěřenkyni, která nejvíce zazářila v hodu oštěpem s výkonem 41 metrů.