Ač není prostějovský tým považován za hlavního favorita na extraligový titul, čtvrtfinálovou sérii s Přerovem potřebují bezpodmínečně zvládnout.

V sobotu svěřenky trenéra Lubomíra Petráše udělaly první krok, domácí zápas ovládly v poměru 3:1. „My čtvrtfinále chceme zvládnout a taky víme, že musíme,“ přiznal pro klubový web slovenský kouč hanáckého družstva.

„S rolí favorita jsme si proti Přerovu, který nemá vůbec špatné družstvo, poradili napoprvé dobře. I když hosté nás tři sety ze čtyř dost trápili a těžko jsme je lámali,“ hodnotil prostějovský trenér Petráš, pro jehož tým může být varováním ztráta koncentrace ve třetím setu, který šel hladce na konto Zubřic.

„Dva sety jsme vůbec nehráli to, co bychom mohli a měli, co si já představuju. Místo toho, abychom jako vlci šli po kořisti a snažili se domácí hned od začátku rozstřílet servisem, tak nám potřebná odvaha chyběla,“ hodnotil zklamaný trenér Přerova Radim Vlček.

„Výborně jsme odehráli pouze třetí sadu, což nám asi bohužel stačilo. Prostějov měl větší touhu zvítězit a disciplinovaněji dodržoval svou taktiku, proto zaslouženě uspěl,“ dodal kouč Zubřic.

Série se nyní stěhuje do Přerova, kde se druhé čtvrtfinále koná ve středu od 18 hodin. Zápas číslo tři, kterým by Prostějov čtvrtfinálovou sérii rád uzavřel, se bude hrát na jeho palubovce v sobotu od 15 hodin.

VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:1 (20, 23, -17, 12)

Rozhodčí: Kovář a Kubinec. Čas: 99 minut. Diváci: 600. Stav série: 1:0.

Prostějova: Toufarová, Bezhandolska, Horká, Nová, Rutarová, M. Zatloukalová, libero Weidenthalerová. Střídaly: Kozmík, Šmídová, Kojdová . Trenér: Lubomír Petráš. 

Přerov: L. Zatloukalová, Person, Shapaval, Měrková, Svobodová, Jehlářová, libero Vaňková – Vander Meer, Kohoutová, Zajícová. Trenér: Radim Vlček.