Na výkonu Hanaček se opět výrazně podepsala únava z náročného programu, který kvůli zraněním absolvují s okleštěným kádrem.

Utkání nakonec trvalo přes dvě hodiny a v rozhodujícím pátém setu Prostějova vyhrál 15:8. Přesto trenér Čada nemohl být spokojený.

„V Brně jsem odehráli velice špatný zápas. Mladý tým domácích hrál nadšeně a vyrovnal se s naším podáním, které bylo už podruhé za sebou slabší,“ viděl hlavní problém trenér Čada.

První set na palubovce třetího Brna sice Prostějov zvládl, ale s velkým nasazením hrající Královo pole dokázalo srovnat. Ve třetí sadě Prostějov opět přidal a vyhrál o deset bodů, avšak čtvrtý set opět přinesl vyrovnaný boj.

V dramatické koncovce si hostující hráčky vypracovaly dva mečboly, ale ty zůstaly nevyužity. Naopak Brno proměnilo svůj čtvrtý setbol a utkání šlo do pátého setu. Do něj Prostějov vstoupil lépe a vybojoval si vedení 10:3, které už domácí tým zvrátit nemohl.

I přes šťastný konec ale hostující hráčky neskrývaly rozčarování.

„Byl to jeden z našich nejhorších zápasů této sezóny. Jsme v poslední době hodně unavené, hrajeme teď často za sebou. Nakonec jsme to zvládly, ale příště musíme hrát lépe, což rozhodně umíme,“ burcovala po zápase kapitánka Weissová.

Už ve středu čeká Prostějov další náročný zápas. V rámci Champions league totiž doma vyzvou italské Conegliano. Ve čtvrtek a v sobotu navíc družstvo Miroslava Čady odehraje ještě dva extraligové duely.

VK KP Brno – VK Prostějov 2:3

Sety: 22:25, 25:23, 15:25, 30:28, 8:15. Rozhodčí: Marschner, Velinov. Čas: 124 minut.
Prostějov: Weissová, Emontsová, Kozmik Tomašeková, Horká, Kossányiová, Trnková, libero Kovářová. Střídala: Nová. Trenér: Miroslav Čada.