„Po každé delší pauze bývám trochu nervózní, když jako trenéři nemáme družstvo úplně pod kontrolou. Nakonec jsme to ale dnes zvládli, přestože hlavně v prvním setu tam z naší strany bylo víc chyb, možná i z podcenění. Od druhé sady jsme však už hráli velice dobře a utkání se pak vyvíjelo jednoznačně pro nás," zhodnotil utkání prostějovský kouč Miroslav Čada.

Prostějovu proti Šternberku zajistily dvě bodové série rychlé vedení 7:2, ale pak přišla na podání Zuzana Látalová a hostující družstvo snížilo na 8:6. Menší náskok si však domácí tým zachovával i nadále a následně jej opět navýšil. Sokol ještě jednou zareagoval snížením na 18:15, přesto mistr koncovku od stavu 20:17 bez větších problémů zvládl - 25:20.

Také na začátku druhé části se opakovala situace z úvodu střetnutí. Tentokrát se ovšem domácí jízda nezasekla a rozdíl mezi oběma celky se zvětšoval. A tak se brzy zrodil šternberský debakl 25:11.

Obhájkyně mistrovského titulu se krátce zasekly jen v úvodu třetího dějství, když prohrávaly 1:4 a následně i 3:6. Pak ale nastal prudký obrat. Prostějovanky nepříznivý průběh otočily, dál nijak nebrzdily a v rychlém tempu duel ukončily - 25:12 a 3:0.

SK Sigma Olomouc - FC Trinity Zlín, Mojmír Chytil
Staněk vede Zlatý míč, bodovali dva bývalí hráči Prostějova

„Jakmile nás domácí víc zatlačili servisem, byli jsme v útoku bezzubí. Právě útočnými kombinacemi a zakončením byl mezi oběma týmy největší rozdíl. První set probíhal ještě malinko vyrovnaně, ale počínaje druhým byl Prostějov jasně lepší. Výborně se na nás připravil a zápas neustále kontroloval. Gratuluji mu k zaslouženému vítězství,“ uznal šternberský kormidelník Jan Drešl.

VK Prostějov - TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 11, 12)

Rozhodčí: Trumpeš, Jusič.

Čas: 71 minut.

Diváků: 250.

Prostějov: Bajuszová, Faltínová, Kvapilová, Silvaová, Meidlová, Löffová. Libero: Stavinohová. Střídaly: J. Smolková, M. Smolková. Trenér: Miroslav Čada.

Šternberk: Přibylová, Chaloupková, Kořínková, Kočetková, Z. Látalová, Lochová. Libero: Deninová. Střídaly: N. Látalová, Pjantkovská, Truksová, Vyjídáková. Trenér: Jan Drešl.