V sobotu uhrály Sokolky v celém utkání pouze pětatřicet bodů, v neděli už favoritky potrápily výrazněji a v prvním setu se vzepjaly k svému maximu v podobě třiadvaceti bodů.

Trenéra Prostějova Miroslava Čadu mohl po návratu z Brazílie těšit fakt, že na rozdíl od posledních extraligových klání podal tým v úvodním utkání velmi koncentrovaný výkon. Šternberku nenabídl vůbec žádnou šanci k odporu.

„S výkonem družstva jsem spokojený, holky evidentně pochopily, že už začalo play off a že tím pádem musí makat na sto procent. Tohle uvědomění nutnosti maximální koncentrace i herního nasazení je důležité a já věřím, že nám vydrží,“ prohlásil Čada na pozápasové tiskové konferenci.

„Mluví se mi hodně obtížně. Prostějov nás k ničemu nepustil, tlačil velmi kvalitním útokem i blokem a my jsme tak měli obrovské problémy. Holky nepodaly takový výkon, jaký jsem očekával, měly zbytečně přehnaný respekt,“ řekl po sobotním klání kouč Šternberka Radomil Juřík.

Na druhý den se ale i mladý šternberský tým rozhodl Prostějov potrápit. V úvodu se mu dařilo, co v sobotu vůbec – zatlačit na servisu. Díky tomu vedly v hale Sportcentra 10:5 a následně i 18:14. Domácí ale zabraly a v koncovce sadu otočily ve svůj prospěch.

„Z naší strany to bylo úplně jiné utkání. Hlavně v 1. setu jsme vystrčily drápky na servisu, což je naše jediná možnost, jak Prostějov zaskočit,“ uvedl Juřík.

Další dva sety jeho svěřenky prohrály 25:18 a 25:14.

„Kdyby se nám podařilo si dobrý servis udržet, asi by to bylo ještě zajímavější,“ zhodnotil.

Série se nyní přesouvá do Šternberka, kde bude v úterý od 18 hodin pokračovat třetím střetnutím. Osmifinalistky letošní Ligy mistryň si nepřipouští nic jiného než postup.

„Naším cílem je sérii ukončit a připravovat se na další zápasy,“ potvrdil Čada.

„My chceme hlavně předvést kvalitní hru. Ale v celém zápase, ne pouze v jeho úsecích,“ doplnil jeho protějšek Radomil Juřík.

1. utkání:

VK AGEL PROSTĚJOV – TJ SOKOL ŠTERNBERK 3:0 (9, 12, 14)

Rozhodčí: Blažek a Dziacký. Čas: 53 minut. Diváků: 200. Stav série: 1:0.

Prostějov: Horká, Hrončeková, Popovič, Velikiy, Monzoni, Kubínová, libero Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.

Šternberk: Rašková, M. Janečková, Holásková, S. Janečková, Košická, Sochorcová, libero Hronová – Dřímalová, Oborná, Římská, Segeťová. Trenér: Radomil Juřík.

2. utkání:

VK AGEL PROSTĚJOV – TJ SOKOL ŠTERNBERK 3:0 (23, 18, 14)

Rozhodčí: Gall a Trumpeš. Čas: 61 minut. Diváků: 150. Stav série: 2:0.

Prostějov: Smák, Velikiy, Jovanovič, Soares, Artmenko, Monzoni, libero Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.

Šternberk: Sochorcová, Dřímalová, M. Janečková, Holásková, S. Janečková, Košická, libero Hronová – Segeťová, Rašková. Trenér: Radomil Juřík.

Další čtvrtfinálové série:

  1. zápasy: Olymp Praha – Frýdek-Místek 3:0 (13, 17, 11), KP Brno – Přerov 3:1 (10, –17, 12, 18), Slavia Praha – Olomouc 3:1 (21, –23, 19, 11).
  2. zápasy: Slavia Praha – Olomouc 0:3 (-18, –21, –17), stav série: 1:1. KP Brno – Přerov 3:1 (23, –23, 11, 19), stav série: 2:0. Olymp Praha – Frýdek-Místek 3:0 (21, 24, 20), stav série: 2:0.