Ani stísněné prostředí přerovské haly nedokázalo naše hráčky nikterak rozhodit. Spanilá jízda pokračuje a v pátek se očekává konec této jednoznačně se vyvíjející série. Zápas je na programu od 18.30 v hale Sportcentra DDM v Prostějově.

PVK Přerov Precheza - VK Prostějov 0:3

Sety: -10, -14, -15. Stav série: 2:0 pro VK Prostějov

Domácí hráčky opět nezvládly vstup do utkání a při prvním technickém timeoutu prohrávaly již 4:8. Pauza jim měla pomoci, ale nestalo se tak. Přerov v prvním setu doslova tápal, na což se již nemohl kouč Mišík dívat a za hrozivého stavu 4:14 přerušil hru oddechovým časem.

Později vystřídal nahrávačky, když stáhl Dřímalovou a na hřiště poslal Zajícovou. Ani to však nepomohlo a Prostějov vyhrál hned první sadu exhibičním výsledkem 25:10.

I po změně stran šly prostějovské volejbalistky okamžitě do vedení 9:5. Přerov se poté dotáhl na rozdíl dvou bodů, ale to bylo z jeho strany vše.

Zkušené Prostějovanky od poloviny setu hrály opět svoji hru a i druhou sadu dotáhly k jednoznačnému vítězství o jedenáct bodů.

Třetí část hry začala pro domácí katastrofálně, když prohrávaly už 1:7. Kouč Mišík se snažil točit se sestavou a na palubovku průběžně poslal Kotounovou, Dřímalovou, Dýčkovou a Hrabalovou.

Přerov poté alespoň z části otupil nástup soupeřek a sem tam položil nějaký ten míč. Prostějov však hrál svou hru a domácím povolil jen patnáct bodů a za hodinu zvítězil v poklidném tempu 3:0 na sety.

Přerovský trenér Juraj Mišík: "Mysleli jsme si, že nám domácí prostředí pomůže. Přišlo mi, že soupeř byl místy i o něco méně důslednější než v Prostějově, ale tím tlakem, zodpovědným přístupem a kvalitou hry nás k ničemu nepustil. Z naší strany tam bylo o něco víc kvalitnějších momentů než v prvním utkání, hlavně co se týká obrany v poli a místy i na síti. Prostějov měl ovšem zápas neustále pod kontrolou a nedal nám sebemenší šanci"

PVK Přerov Precheza: Míčková, Kotounová, Goliášová, Mrázková, Dřímalová, Hrabalová, libero Kapavíková - Zajícová, Dobrá, Chromečková, Dýčková - Zápotočná.

VK Prostějov: Thomasová, Spalová, Pušněnkovová, Soaresová, Jelínková, Kučerová, libero Tomanová - Töröková, Tomašeková, Wittocková, Bramborová, Sajdová.