„Úplná spokojenost s výkonem tentokrát není, ale první proti poslednímu, to tak někdy bývá. Místy jsme v utkání nebyli plně koncentrovaní a počínali si trochu lehkomyslně," říkal po zápase prostějovský kouč Miroslav Čada.

Prostějov proti Šternberku hned v úvodu dával vědět, kdo je na hřišti pánem (4:0, 8:2). Potom však dvakrát zaváhal na přihrávce a Sokol se dostal zpět do hry (8:5). V dosahu se hosté drželi ještě před koncovkou (10:7, 14:10, 17:13), ale pak favorit definitivně rozhodl i díky smečovaným servisům Nikolové (21:13) a závěr setu měl pod kontrolou - 25:18.

Zkraje druhé části Sokolky poprvé vedly (1:3), ovšem ne dlouho. Prostějovský tým při podání Kvapilové otočil na 5:3 a náskok šampiona opět narůstal (13:6). Poslední reálnou šanci na odpor měl Šternberk ve střední části sady (13:10, 14:12), dál sice bojoval, na ještě větší zdramatizování vývoje však neměl - 25:19.

Na začátku třetího dějství mistrovskému týmu chvíli trvalo, než se opět dostal do tempa. Až od nerozhodného skóre 7:7 Prostějovanky zpřesnily hru, zvýšily otáčky a utekly na 13:8. Tím fakticky rozhodly, protože zbytek střetnutí už se odehrával podle jejich not - 25:13 a 3:0.

„Po vítězství nad Ostravou jsme do dalšího zápasu nastoupili nepochopitelně ustrašeně, svázaní a se zbytečným respektem. Což se projevovalo během celého utkání, kdy byl lepší Prostějov pořád vepředu. Dva sety vypadaly z naší strany ještě trochu slušně, ale ve třetím už měl mnohem kvalitněji útočící soupeř navrch rozdílem třídy. Gratulujeme,“ konstatoval šternberský kormidelník Jan Drešl.

„Navzdory našemu jen průměrnému výkonu jsme to dnes zvládli bez dramatičtějších koncovek, což jsme chtěli,“ dodal ještě na závěr Miroslav Čada.

Ve čtvrtek 2. března čeká Šternberk v rámci 29. kola nejvyšší domácí soutěže sokolské derby na palubovce Frýdku-Místku. Utkání začne v pět hodin odpoledne. Prostějov pak od šesti nastoupí k utkání prvního s druhým na půdě Liberce.

VK Prostějov - TJ Sokol Šternberk 3:0 (18, 19, 13)

Rozhodčí: Horký, Trumpeš.

Čas: 70 minut.

Diváci: 250.

Prostějov: J. Smolková, Kvapilová, Trnková, Nikolová, Löffová, Bajuszová. Libero: Stavinohová. Střídala: M. Smolková. Trenér: Miroslav Čada.

Šternberk: Přibylová, Deninová, Kořínková, N. Látalová, Z. Látalová, Pjantkovská. Libero: Chaloupková. Střídala: Heilbornová. Trenér: Jan Drešl.