Začátek první sady se domácím, ale příliš nevyvedl. Na svěřenkách trenéra Čady byla znát únava z dlouhého cestování. Z Itálie, kde odehrály zápas Ligy mistryň s Villa Cortese, se vrátily teprve ve čtvrtek večer.

Slávistky si držely vedení až do stavu 5:7, ale pak se domácí hráčky probudily a svou typickou hrou stav otočily na 11:9. Vyhráno ještě neměly, hosté se snažili uhrát co nejlepší výsledek, a tak stále dorovnávali. Prostějovu se podařilo odskočit až za stavu 16:14, kdy si postupně vytvořil náskok pěti bodů. Ten již domácí volejbalistky nepustily a první set vyhrály 25:18.

Druhá část přinesla o poznání živější hru Prostějova. Hned v počátcích si vytvořil tříbodový odstup, který si již nedal vzít. Naopak jej Hanačky ještě navyšovaly. Mladičkým soupeřkám nedávaly žádnou šanci, za stavu 16:7 bylo prakticky již rozhodnuto o vítězkách. Slávistky se sice ještě na okamžik zvedly, ale stačilo to jen na prohru 25:14.

V třetím setu na Agelky opět padla únava, což se projevovalo na jejich výkonu. Nemohly se dostat do tempa, čehož hosté využili. Počátek této sady ovládla Slavie, až do stavu 4:7.

Domácí se ale dokázaly vrátit do hry a srovnaly na 9:9. Vyrovnané skóre platilo až do stavu 12:12, poté se domácí odpoutaly a udržovaly si minimálně dvoubodový náskok, který v závěru ještě zvýšily. Hanačky i v třetím setu zvítězily, a to 25:21 a jasně vyhrály v celém klání 3:0.

„ Do Prostějova jsme přijeli domácí potrápit. Částečně jsme počítali s únavou po cestování, což měla být naše malá výhoda. Prostějov je lepší tým než nás, především v útoku, tam jsme zaostávali. Náš cíl bylo získat jeden set a to se bohužel nepodařilo," řekl k utkání trenér hostů Jiří Vojík.

„Z naší strany byla znát únava, především v prvním a posledním setu. Program je náročný amy se s ním musíme vypořádat. Byli jsme lepší na útoku, ale bohužel jsme zkazili deset servisu. Utkání jsme zvládli a teď musíme zabojovat i v ostatních zápasech," vysvětloval asistent prostějovského trenéra Lubomír Petráš.

Další utkání čeká domácí hráčky již zítra od 17. hodin.

VK Agel Prostějov – SK Slavie Praha 3:0 (18, 14, 21)

Rozhodčí: Večeřa, Buchar. Čas: 68 minut

Prostějov: Miletič, Hrončeková, Soares, Velikiy, Žarkova, Vincourová – Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.

Slavie: Caithamlová,.Smol­ková, Hanzlová, Vašutová, Vinecká, Cebáková – Pillerová. Trenér: Jiří Vojík.