„V utkání jsme byli vyrovnaní s Libercem jak v útoku, tak na přihrávce, zatímco na bloku byla Dukla trochu lepší," hodnotil zápas prostějovský trenér Miroslav Čada.

Hanačky brzy utekly do tříbodového náskoku 1:4, který jim ale moc dlouho nevydržel. Domácí družstvo zvyšovalo tlak podáním a povedenou pasáží vyrovnalo (8:8) a po pár minutách šlo premiérově do vedení (12:11). Vékáčko se tím však nenechalo rozhodit a okamžitě se vrátilo ke kvalitnějšímu výkonu. Často skórovala tahounka Jéssica Silva, přidávaly se i všechny další útočící parťačky. A razantní obrat na 15:20 byl klíčový, získanou výhodu se podařilo navzdory dílčím problémům přece jen uhájit - 21:25.

Jenže hned zkraje druhé části přišla na servis Michaela Nečasová, hostující tým nebyl schopný položit míč na zem a rychle nabral nepříjemnou ztrátu 4:0. Tu se nedařilo zlikvidovat, naopak dál rostla, neboť Dukla znatelně přitvrdila. Prostějovským plejerkám náhle scházelo všechno, nejvíc kompaktnější obrana a důraznější či přesnější protiofenziva. Místo toho se hromadily chyby, rozjetý soupeř kraloval a přesvědčivě srovnal - 25:16.

Hanačkám haprovala většina činností včetně mezihry a hlavně nedostávaly Gálíkovy svěřenkyně do znatelnějších trablů na přihrávce. Leč i tak se odvíjelo rovnocenné drama (15:15) následované prudkými výkyvy (17:15, 17:21, 24:22) a vrcholící koncovkou těsně v liberecký prospěch - 26:24.

Nepohodu si Moravanky přenesly i do čtvrtého dílu (4:1), aby včas zareagovaly (5:5) a vzápětí zase spadly dolů, navíc hodně (14:8). Severočešky předváděly velice dobrý, především komplexnější volejbal bez tolika nepřesností nebo nedorazů. A stupňovaným výkonem dospěly k zaslouženě jasnému vítězství - 25:14 a 3:1.

„Bohužel jsme udělali v zápase celkově více chyb, a to rozhodlo. Dnes byl soupeř lepší,“ vzdal na závěr Čada hold úspěšnějšímu soupeři.

VK Dukla Liberec - VK Prostějov 3:1 (-21, 16, 24, 14)

Rozhodčí: Koutník, Poláček.

Čas: 111 minut.

Diváci: 509.

Liberec: Šulcová, Nečasová, N. Kvapilová, Kojdová, Blažková, Lyklema, Kohoutová, Bartošová, Deisl. Libero: Kolářová. Trenér: Libor Gálík.

Prostějov: M. Smolková, Löff, Bajusz, Silva, K. Kvapilová, Beránková, Nováková, Meidlová, J. Smolková. Libero: Stavinohová. Trenér: Miroslav Čada.