V úvodním sobotním zápase měly přitom pozici značně ulehčenou. Brno naprosto nečekaně dalo přednost finále extraligy juniorek a poslalo několik hráček z A týmu místo do Prostějova do Prahy. Královopolanky tak na Hané nastoupily v šesti hráčkách bez jediné náhradnice.

„My jsme udělali některé kroky. Jednali jsme jak s Prostějovem, tak s Olympem o přeložení utkání, ale nikdo nám nevyhověl. Vedení dalo v této fázi přednost extralize juniorek,“ vysvětloval brněnský kouč Ondřej Marek. „Možná ani vedení nepočítalo, že s tak mladým kolektivem budeme hrát finále,“ krčil rameny.

Prostějov do utkání nastoupil o poznání volněji, než by zřejmě konal v případě plné síly Brna, ale i přes nevýrazný výkon vyhrál za 56 minut 3:0 na sety. „Jedním slovem to bylo nedůstojné extraligovému finále. Jak ze strany Brna a jeho sestavy, tak z hlediska našeho výkonu. Bohužel,“ okomentovala pro klubový web Markéta Tomanová, libero Prostějova.

Napodruhé dorazilo Brno do Prostějova v nejsilnější možné sestavě, přesto znovu odjíždělo poraženo 3:0 na sety. Plnou sílu soupeřek uvítaly i domácí hráčky. „Byly jsme rády, protože jsme konečně měly proti sobě plnohodnotného a kvalitního soupeře. Pak se hraje úplně jinak, hra není o ničem, není to jenom přehazování míčů, jak to bylo v sobotu. Myslím si, že jsme se dneska volejbalem i víc bavily, stejně tak to muselo být lepší i pro diváky,“ soudila po zápase kapitánka Prostějova Milada Spalová.

Corrine to vzala na sebe

Brno trápilo Prostějov v prvním i třetím setu, domácí koncovky vždy zvládly. Ve třetí sadě to ale dlouho vypadalo kriticky, navíc se za stavu 17:20 ošklivě poranila nejlepší smečařka utkání Iva Bramborová. Modřanská ale ukázala vnitřní sílu. A neomylnou ruku Spalové.

„Tam už to začala Corinne Ssuschke, která nás perfektně podržela na servisu. V takových situacích, kdy se zraní hráčka, to většinou jde dolů, protože jste v šoku. Ale Corrine to vzala na sebe, já jsem trochu pomohla útokem a tím se to ukončilo,“ usmívala se.

Série se nyní přesouvá do Brna, kde mohou dnes slavit Hanačky obhajobu mistrovského titulu. Královopolanky se ještě chtějí pokusit finále zdramatizovat, ale zároveň zůstavají nohama na zemi. „My už jsme svůj cíl splnili, takže já pevně věřím, že v domácím prostředí nás přijdou podpořit diváci a my si ten zápas chceme užít, protože už nemáme co ztratit a můžeme se volejbalem bavit. Budeme chtít vyhrát, zkusíme riskovat na všech činnostech a uvidíme, co to přinese,“ plánuje brněnský kouč.

Dnešní utkání by mohlo být na nějakou dobu posledním právě pro prostějovskou kapitánku Miladu Spalovou, která už oznámila, že po sezoně končí a chce založit rodinu. Speciální prémie pro své spoluhráčky ale nevypisuje.

„Já určitě ne, to by mělo vypsat vedení,“ rozesmála se. „Já jdu do každého zápasu naplno a to samé i holky. Bude to možná speciální tím, že to snad bude poslední zápas, ale na to musíte zapomenout a hrát koncentrovaně,“ nenechává se Spalová strhnout.

A očekává, že Brno bude pořádně tlačit.

„Budeme hrát naplno a budeme chtít vyhrát. Já si myslím, že Brno na své palubovce bude hrát ještě líp, ale my dobrého soupeře potřebujeme a rády si zahrajeme pořádný volejbal,“ dodala prostějoská opora. Jestli na mateřskou odejde jako česká šampionka, může být jasné už ve středu.

Třetí utkání finálové série mezi Prostějovem a Brnem začíná v 17.00, přímým přenosem jej vysílá televizní stanice ČT4.