„Sestřičky" Agelu však měly průběh střetnutí pod kontrolou, i když hrály, vzhledem k marodce v kolektivu, v neobvyklém složení.

V úvodním setu čelily volejbalistky Ostravy hanáckému týmu dobře do stavu 12:12, následovala však delší šňůra bodů favorita utkání a rozhodčí pak mohli brzy zahajovat druhý set. V něm kladly zpočátku hostující hráčky také účinný odpor, ale ne tak dlouho, jako v setu předchozím.

Třetí dějství bylo podle očekávání i závěrečné, ale do stavu 16:16 bojovaly Ostravanky úctyhodně. Potom už ale podléhaly útočnému tlaku prostějovského celku rychleji a když kapitánka VK Agel Solange Soares prudce smečovala a míč se odrazil od ostravského dvojitého bloku do zámezí, zapískali rozhodčí naposledy a duel hanáckého týmu se Severomoravankami se stal minulostí.

„Byl to dobrý trénink před blížícím se domácím zápasem Champions League s polskými Sopotami," řekla po ukončeném utkání Solange Soares.

„Odehrály jsme to celkem v klidu, ve druhém setu se nám zranila Miletič a já doufám, že to nebude nic vážného. Už máme těch marodek hodně, dnes musel trenér Čada dokonce řešit i absenci Markéty Chlumské na postu libera. To jsou situace, ze kterých se musíme dostat. Hrály jsme opět soustředěně, koncentrovaně s patřičným rytmem. Zvládly jsme to všechny spolu, kolektivně, a nyní už budeme přemýšlet o těch Sopotách," usmívala se Soares.

S naší hrou jsem byl dnes vcelku spokojen, zejména v určitých fázích, konkrétně v prvních polovinách setů," neodsuzoval své svěřenkyně po prohře trenér TJ Ostrava Zdeněk Pommer.

„Zejména s vědomím, v jakém jsme rozpoložení při pohledu na extraligovou tabulku. Víme jak hraje Prostějov, i že se sem jezdí jen s touhou uhrát set. Vadily mně pouze momenty, když naše hráčky často nedokázaly zpracovat lehké míče, které nám několikrát Prostějovanky zahrály na naši polovinu hřiště. Nevynucených chyb jsme se dnes ale často nedopouštěli," uznal trenér Pommer.

„I když byl náš výkon kolísavý, splnili jsme, co jsme chtěli, vyhráli jsme 3:0," konstatoval na tiskové konferenci po utkání trenér prostějovského VK Agel Miroslav Čada.

„Hráli jsme koncentrovaně, i když v některých fázích zápasu také méně. Soares dnes předvedla velmi dobrý zápas, zvládla řadu těžkých míčů. Chceme hrát bez chyb i v zápasech s lehkými soupeři, vždy se to ale nedaří. Myslím, že naše volejbalistky přemýšlí až moc o svých bolístkách. Potýkáme se s neúčastí řady hráček pro zranění. Nemůžeme se divit, máme hodně odehraných utkání a bohatých tréninků. Věřím ale, že ve středečním utkání Champions League se Sopotami už bude absence minimální. Po posledním domácím klání ligy mistryň s Italkami jsme byli za naši hru podrobeni oprávněné kritice a chceme, aby bylo se Sopatami vše jiné," zdůraznil trenér Miroslav Čada.

VK AGEL Prostějov – TJ Ostrava 3:0

Sety: 16, 15, 19. Rozhodčí: Renčín a Matušák.

Čas utkání: 68 minut.

Diváků: 400.

VK AGEL Prostějov: Miletič, Hrončeková, Soares, Velikiy, Žarkova, Jelínková, libero Gomes – Hippe. Trenér: Miroslav Čada.

TJ Ostrava: Zedníková, Langová, Kukučová, Kadlecová, Zemanová, Mayerhoferová, libero Elblová – Sedláčková, L. Šípová, Čuboňová, Pinková, V. Šípová. Trenér: Zdeněk Pommer.

Vlastimil Kadlec