Prostějov v letošní sezoně zatím s Libercem vždy prohrál v pětisetové bitvě, vstup do extraligové nadstavby se ale týmu z Hané povedl mnohem lépe.

„Zápas jsme rozhodli hlavně výborným blokem, klíčová byla samozřejmě dramatická koncovka čtvrté sady. Povedlo se nám zvládnout ji i celé střetnutí, z čehož máme radost,“ uvedl na klubovém webu trenér Lubomír Petráš.

Liberecké hráčky sice proti Prostějovu vyhrály první sadu 25:19, to bylo ale z jejich strany vše.

BK Olomoucko. Ilustrační foto
Parádní odplata. BK Olomoucko naložilo Svitavám stovku

„První set byl z naší strany takový příjezdový, pak už jsme hrály svou hru,“ pochvalovala si kapitánka Helena Horká.

O tom, že vzájemné měření sil tentokrát nedojde do tie-breaku, rozhodl čtvrtý set, který Prostějov vyhrál 30:28. „Jsme rády, že jsme koncovku a tím pádem i celý zápas zvládly,“ dodala Horká.

„Ve třetím a potom ve čtvrtém setu se hrál vynikající volejbal, my jsme doplatili na to, že jsme neuhráli spousty bodových míčů a Prostějov měl Helenu Horkou, která předvedla vynikající výkon,“ uznal liberecký trenér Libor Gálik.

Prostějovské volejbalistky se v tabulce posunuly o bod před Liberec a v dalším kole skupiny o 1. - 4. místo utkají v sobotu na půdě Olympu Praha, který senzačně připravil první ligovou prohru dosavadnímu suverénovi sezony z Olomouce.

Dukla Liberec – VK Prostějov 1:3 (19, -14, -18, -28)

Rozhodčí: Velinov a Marschner. Čas: 106 minut. Diváci: 300.
Liberec: Šotkovská, Kohoutová, Pištěláková, Mikšíková, Candráková, Kopecká, libero Dostálová. Střídaly: Holubcová, Kolářová, Šustrová.
Prostějov: Toufarová, Bezhandolska, Horká, Kojdová, Rutarová, Šmídová, libero Slavíková. Střídaly: Nová , Zatloukalová, Weidenthalerová, Polášková.