Prostějov se chtěl po debaklu v Rumunsku před vlastními fanoušky ukázat v lepším světle a to se proti vysoce favorizovanému celku, který v loňské sezoně hrál finále Ligy mistryň, povedlo.

„Oproti prvnímu zápasu, který se nám v Rumunsku vůbec nepovedl, jsme tentokrát podaly o hodně lepší výkon. A díky tomu mělo utkání docela vyrovnaný průběh, dařilo se nám většinu času držet krok,“ pochvalovala si na klubovém webu smečařka Prostějova Petra Kojdová.

V úvodní sadě si svěřenky trenéra Lubomíra Petráše udržovaly mírný náskok a vypracovaly si tři setboly.

„Dařilo se nám v útoku i v obraně, soupeře jsme zatlačili i podáním a o to se nám líp hrálo. Bohužel jsme nezvládli koncovku, kde jsme udělali zbytečné chyby,“ hodnotil začátek zápasu kouč Prostějova v rozhovoru pro ČT sport.

Při setbolech si prostějovské hráčky vylámaly zuby na blocích soupeřek a první set prohrály nešťastně 25:27.

SOUPEŘ SI HLÍDAL POSTUP

„Měli jsme nabito, mohli jsme to urvat, bohužel se nepodařilo,“ konstatoval Petráš.

„I když si nemyslím, že by si to Rumunky neuhlídaly. Hrály v pohodě a šly si za postupem,“ řekl trenér Petráš na adresu favorita.

V dalším průběhu zápasu už byly hráčky domácího celku k úspěchu daleko. Tým z Transylvánie získal druhý set 25:19, čímž si definitivně zajistil postup.

„Jsme si vědomi síly soupeře, obrovský rozdíl byl na přihrávce – i když jsme dali dobré podání, tak to dokázali ustát. Mají dost dobrou nahrávačku a zkušené hráčky na to, aby pak v útoku složili,“ ocenil výkon Alby Blaj trenér Petráš.

Ve třetí sadě pak Prostějov, který se musel obejít bez první nahrávačky Michaely Zatloukalové, uhrál 18 bodů a uzavřel tak své působení v evropském poháru.

„Pro hodně holek to byla velká zkušenost, hrály dvě nahrávačky, které vlastně ještě nemají ani extraligové zkušenosti. Pro ně to bylo něco úplně nového. Myslím, že nám to i v součtu zápasů proti Bulharkám hodně dalo,“ řekl Petráš k dvojzápasům s Levski Sofia a Albou Blaj v letošním CEV Cupu.

Do čtvrtfinále se může ve čtvrtek probojovat jiný tým z Hané – Olomouc v domácí odvetě, která začíná v 19 hodin, přivítá Beveren a bude mít výhodu venkovní výhry 3:1 na sety.

DALŠÍ VÝZVA? DOMÁCÍ POHÁR

Nejbližším cílem pro Prostějov bude Final Four Českého poháru žen, které se bude v Brně hrát začátkem února.

„Chceme obhájit titul, i když víme, že to bude těžké. Olomouc je obrovský favorit, ale chceme se pokusit o obhajobu,“ slíbil trenér Lubomír Petráš.

VK Prostějov – CSM Alba Blaj 0:3 (-25, -19, -18)


Rozhodčí: Akdemir (Tur.) a Nesterenko (Rus.). Čas: 79 minut. Diváků: 700. První zápas: 0:3, postupuje: Alba Blaj.

Prostějov: Toufarová 5, Bezhandolska 5, Horká 5, Kojdová 10, Kozmík 6, Šmídová 4, libero Slavíková – Weidenthalerová, Nová 9, Dvořáčková, Rutarová 2. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Miček.

Alba Blaj: Karakasheva 13, Ninkovic 17, Kitipova, Newcombe 10, Onyejekwe 10, Zhidkova 2, libero Vujovic – Rus 6, Aleksic 2, Cirovic, Delros. Trenéři: Darko Zakoc a Petru Ban.