V utkání posledního týmu tabulky s desetinásobným šampionem to dlouho vypadalo na jednoznačnou a rychlou výhru favorita. Po vyrovnaném začátku úvodního setu (5:5) se Prostějov dostal do komfortního vedení (5:10) a při servisu Bezhandolské své dílo dokonal (9:14, 9:22). Sokol nakonec uhrál pouhých deset míčů.

Také ve druhé sadě šly mistryně brzy do trháku (5:8), domácí tým ještě dokázal vyrovnat (8:12, 12:12), jenže hosté si rychle znovu vybudovali náskok a výsledkem bylo jejich další přesvědčivé vítězství - 15:25.

Teprve od třetí části dostal duel šťávu. Zpočátku se těsné vedení přelévalo ze strany na stranu, Šternberk však postupně převzal iniciativu a Prostějovanky od stavu 10:8 už jen dotahovaly. Sice se jim několikrát podařilo vyrovnat, v koncovce ale získal outsider pětibodový náskok (20:15), který ještě při podání Hudylivové navýšil (24:17) a i přes nervozitu v samotné koncovce pátým proměněným setbolem po výsledku 25:21 snížil na 1:2.

Utkání se rázem zdramatizovalo, zvlášť když po šňůře servisů střídající nahrávačky Zemánkové vedly Sokolky v úvodu čtvrtého setu 6:1. Jenže Prostějov kontroval sérií podání kapitánky Horké (7:7) a začala přetahovaná. V ní domácí celek ještě několikrát nadějně odskočil (11:8, 15:13), rozhodující však byla až tříbodový export ze stavu 17:17 na 17:20. Naposledy držely Šternberanky naději na prodloužení zápasu a účast v play-off za stavu 22:23, poslední dvě výměny ale patřily hostům, kteří po výsledku 22:25 berou díky výhře 3:1 všechny tři body.

„Dobře jsme do utkání vstoupili a odehráli hodně solidní dva sety především díky slušnému podání a bodovým blokům, kterých jsme měli za zápas celkem devatenáct. Pak už toho důrazu bylo na naší straně méně, naopak Šternberk tlačil servisem a výborně mu zahrála kapitánka Schandlová, jejíž útoky jsme nezvládali bránit. Ve třetím setu jsme navíc nakupili řadu nepřesností, naštěstí ve čtvrtém jsme to dorazili a tři body se počítají,“ oddechl si prostějovský kormidelník Ľubomír Petráš, jehož tým se už nadcházející víkend na turnaji Final Four v Brně pokusí o obhajobu vítězství v Českém poháru.

TJ Sokol Šternberk - VK Prostějov 1:3 (-10, -15, 21, -22)

Rozhodčí: Grabovský, Horký. Čas: 78 minut. Diváků: 100.

Šternberk: Hudylivová, Mirchevová, Schandlová, Dias Godoiová, Kotlabová, Schvanská, libero Kaňková. Střídaly: Zemánková, Oborná.

Prostějov: Nová, Bezhandolská, Horká, Kojdová, Kozmík Tomášeková, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Rutarová, Šmídová, Weidenthalerová.