Prostějov se musel obejít bez reprezentační nahrávačky Michaely Zatloukalové, avšak do utkání vstoupil velice sebevědomě. Tým z Brna sice v závěru setu předvedl sedmibodovou šňůru, přesto koncovku urvaly díky šesti odvráceným setbolům domácí volejbalistky v poměru 30:28.

I ve druhé sadě se domácí tým pohyboval ve vedení, Královo Pole se tentokrát s setbolů nedostalo a Prostějov po výsledku 25:23 udělal druhý krok k triumfu.

Ve třetím setu musel Prostějov otáčet nepříznivě se vyvíjející skóre (13:16), ale brněnský celek znovu dosáhl jen třiadvaceti bodů.
„Rozhodovaly až vyrovnané koncovky, ve kterých holky pokaždé zabojovaly, díky čemuž máme důležité tříbodové vítězství. Výsledek tři nula je po takovém vývoji samozřejmě pozitivní, ovšem musíme si přiznat, že to mohlo klidně dopadnout úplně jinak,“ zhodnotil na klubovém webu trenér Lubomír Petráš.

„Za současných okolností bez zraněné první nahrávačky i jedné blokařky je celkový výsledek proti nebezpečnému Brnu výborný. Zvládly jsme tři vyrovnané koncovky včetně důležité první, kde nám pomohlo taky štěstí. Takové vítězství beru všemi deseti,“ přidala kapitánka Helena Horká, která zaznamenala 19 bodů.

V úterý v 18 hodin se Prostějov pokusí o menší volejbalový zázrak. V domácí odvetě osmifinále CEV Cupu vyzve rumunskou Albu Blaj, která úvodní duel vyhrála hladce bez ztráty setu.

VK Prostějov – VK Královo Pole 3:0 (28, 23, 23)

Rozhodčí: Činátl a Dmejchal. Čas: 87 minut. Diváků: 500.

Prostějov: Toufarová, Kozmík, Horká, Kojdová, Bezhandolska, Šmídová, libero Slavíková. Střídaly: Dvořáčková, Nová. Trenéři:Lubomír Petráš a Lukáš Miček.

Královo Pole: Skiba, Vyklická, Fricano, Meidlová, Kvapilová, Nichol, libero Digrinová – Pavlíková, Podhrázká, Šloufová. Trenéři: Tomáš Samsely a Magda Králíková.