Po výhrách v Liberci a doma nad mistrovskou Olomoucí nezvládly prostějovské volejbalistky na půdě Králova Pole první dva sety.

Trenér Lubomír Petráš tak musel svůj tým poprvé zkritizovat: „Dnes jsme nevyvinuli potřebný tlak na podání a tím se hrálo Brnu velice lehce. Do utkání jsme vstoupili vlažně, a to se nevyplácí.“

Od třetí sady však nastal zvrat, Hanačky si vybojovaly pátý set a v něm triumfovaly 15:13. Díky velkému obratu tak o po 3. kole extraligy udržely neporazitelnost.

Zápas v Brně však byl pro prostějovský tým dobrým varováním.

„Jsem rád, že jsme se vrátili na zem a můžeme jít dál a trénovat, protože začátek ligy byl pro nás vynikající. Nesmíme se vznášet v oblacích a musíme dál tvrdě pracovat,“ zhodnotil zápas prostějovský kouč Lubomír Petráš na klubovém webu Králova Pole.

V sobotu hraje VK Prostějov domácí proti Přerovu, které odstartuje netradičně už v 15 hodin.

VK Královo Pole – VK Prostějov 2:3 (23, 20, -18, -19, -13)

Rozhodčí: Možnár a Vachutka. Čas: 127 minut. Diváci: 250. 

Královo Pole: Pavlíková 14, Stráská 6, Šloufová 1, Carpentier 18, Kvapilová 7, Šunderlíková 16, libero Digrinová – Judlová 1, Pokorná 1, Kuníková 2, Grabovská 2, Podhrázká. Trenér: Matúš Kalný. 

Prostějov: Zatloukalová 1, Nová 16, Kozmík 6, Kopáčová 19, Fričová 11, Stümpelová 9, libero Slavíková – Weidenthalerová, Dvořáčková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.